12/10/2020
9. Rota 2020
Csapatunk idén is részt vett az Egri Airsoft sport egyesület Rota 9 névre keresztelt játékán 4 fővel + 2 fő ígéretes Wagner group zsoldossal.
Idén az Alfa 1-es szakaszba kerültünk Yuri főtörzs vezetése alá a Mad rats rajjal karöltve.
Idén szerencsére az időjárás is velünk volt, bizakodva indultunk neki az első feladatunknak.
A szovjet HQ-tól délnek indultunk neki a "nagy-őrjáratnak", melynek célja az Afgán falun keresztül a 3234-es magaslatra eljutás volt. Az első fél óra menetelés megtétele után afgánokra lettünk figyelmesek az úton. A korábbi tapasztalataink alapján sejthettük, hogy melletük az erdő sávban több társuk is lesben állhat, így rajunk egyik felét beküldtük az erdőbe, hogy jobbról átkarolják a lehetséges afgán erőket. Számításaink helyesnek bizonyultak, egy circa 10 fős rajt húztunk szemből magunkra, amit a karoló rajtársaink pillanatok alatt kiiktattak. Ekkor vettük észre, hogy több aknavetőt is felállítottak az ellenséges erők. Miután biztosítuttuk a területet és lerádióztuk a HQ-nak az ellenséges aknavetők pozícióját, várnunk kellett az erősítésre, melynek feladata az aknavetők robbanószerekkel való kiiktatása volt. Az erősítés fél óra után sem érkezett meg, így folytatnunk kellett a menetelést Almaron keresztül a magaslatra. Hamar újabb ellenállásba ütköztünk melyet kb 1-1,5 óra alatt sikerült teljesen felmorzsolnunk kissebb sérülések árán.
Megindultunk sebesültjeinkkel az Almar felé vezető úton. A falu előtt 500 méterrel körülbelül fegyvertelen afgánokba botlottunk. Sejthető volt, hogy itt is kelepcébe próbáltak becsalni minket, így távolból kommunikáltunk és kérdeztük ki őket, közben rajunk ismét az erdősávban figyelte a hegyre menetelő fegyveres afgánokat, akik hátunk mögé próbáltak kerülni, amíg a fegyvertelen társaikkal voltunk elfoglalva. miután a "pásztorok" társaik után indultak a hegyre, a harcképtelen sebesültjeinket előre küldve fedezve a hátukat indultunk be a faluba. Biztonságos áthaladásunkat a falun az ajándék shemagh biztosította amit Almar előljárójának nyújtottunk át ajándékul. Almar után nem ütköztünk ellenállásba a magaslatig, ahol el tudtuk látni a sebesültjeinket és lőszer készleteinket is feltölthettük. Miután minden sebesült felgyógyult, megindultunk a völgybe a szovjet HQ-ra az újabb feladatunkért. Út közben a parancsnokság előtti Y kereszteződésben 4 látszólag fegyvertelen afgánra lettünk figyelmesek akik gyanúsan méregettek minket. Az Y egyik ágában mi, a másik ágában lesben álló afgánok bújtak, akikre tüzet nyitottunk és ártalmatlanítottuk őket. Amikor elvonultunk és eltávolodtunk a 4, addig nyugodt afgántól, egyik felugrott és egy automata pisztollyal sűrű "Allahu Akbar" közepette tüzet nyitott ránk, kettőnket megsebezve a karján mielőtt leterítettük. A HQ-n rövid feltöltődés után visszavezényeltek minket a magaslatra és ránk bízták az alsó és felső út védelmét. Pár kissebb afgán csoport próbálkozott csak, ezeket a próbálkozásokat sikeresen visszavertük. Következő feladatunk egy másik raj megsegítése volt, amelyben saját csapataink lőttek rommá minket, miután az afgánokat sikeresen kiiktattuk. Sebaj, ez megesik. Már bőven benne voltunk a délutánban mikor indultunk újra egy kör "nagy járőrre", de az út egyharmadánál hátra kellett maradnunk biztosítani egy stratégiailag fontos kereszteződést. Körülbelül 1 óra biztosítás után felküldték a páncélost és az 50 -es géppuskát a kezelő személyzettel a leváltásunkra, ekkor tértünk vissza a HQ-ra felkészülni az éjszakára. Mikor felértünk a magaslatra, már korom sötét volt. Új feladatként megkaptuk a "kis járőr" kört, melyet teljesen sötétben tettünk meg, ellenséges kontakt nélkül. A parancsnok elrendelt egy második kört is, melynek 2/3-ánál rajtunk ütöttek Gust emberei és súlyos sérüléseket szenvedtünk. Miután leértünk a HQ-ra, a másnapi hosszú hazaút miatt úgy döntöttünk, hogy le pihenünk.
Köszönjük a minőségi, kifogásolhatatlan játékot az AS300 szervezőinek, illetve a sporttársaknak a sportszerűséget amit tanusítottak. Ez volt a 4. Rotánk, és biztosan nem utolsó!