28/01/2020
Sziasztok!
Csapatunk hétvégén részt vett a harmadosztályú csapatbajnokság második fordulójában.
Kiss M. István sérülése és Szabó Martin egyéb elfoglaltsága miatt nem a legerősebb összeállításban léptünk pályára, Mesterházy Sándor, Szalay Zsolt, Petőcz István, Auer János volt a pontos felállásunk.
Mivel a harmadosztályban már csak 10 csapat játszik, így szerencsére nem kellett hajnalban kelnünk, hogy odaérjünk az első mérkőzésünkre, kényelmes 9 órai indulással fél 11-re megérkeztünk a Rózsadomb Squash Clubba, és rövid bemelegítés után 11-kor már kezdhettünk is. Az első mérkőzésünk viszonylag könnyűnek ígérkezett. Négyes pályán Jani egy szett veszteséggel nyert, István szoros szettekben ugyan, de 3-0-ra, majd jött Sanyi, aki az ifjú tehetséggel, az U15-ös válogatott Komlódi Regővel mérte össze a tudását. Regő nagyon szépen játszott, de egy szettet tudott csak szorossá tenni, így 3-0-lal hoztuk a mérkőzést. Szalay Zsolt is egy ifjú titánnal, az U17-es Nagy Leventével küzdött meg, szintén 3-0-ás eredménnyel. Így az első összecsapásunk könnyed 4-0-lal zárult.
A második megmérettetésünkön a Sport Elit II. csapat volt az ellenfél. A négyes pályán a számunkra ismeretlen Petrovics Sándor gyors és agresszív játékkal nagyon meg tudott lepni minket, és Jani 3-0-ás vereséget szenvedett. Istvánnak kellett visszahoznia a reményeket, mert tudtuk, hogy az 1-es és 2-es pályán nehéz küzdelmek várhatóak. Pogány Péterről szintén nem tudtunk sokat, de István jól kihasználta az ellenfél dinamikai hátrányát, és 3-1-re megnyerte a mérkőzését. Következett a fő összecsapás. Sanyi, aki jelenleg a ranglista 45. helyén áll, a 39. játékossal, Szécsi Dáviddal mérte össze a tudását, aki már jócskán 30 alatt is volt a legjobb éveiben. Dávid nagyon rutinosan, pontos labdákkal játszott, a mozgása, kilépései még éppen a szabályos határon belül mozogtak, míg Sanyi próbált minél jobban tisztázni, kiállni az ütések útjából, és nem érezte annyira, hogy mikor érdemes bírói ítéletet kérni, megállni. Sanyi 2-0-ás hátránnyal ment fel a harmadik szettre. Egy szettet mindenképpen hoznia kellett, hogy legyen esélyünk az összetett győzelemre. Szerencsére nagyon jó játékot tudott elővenni, így 2-1-re szépített. Jött a negyedik szett, Dávid már nagyon fáradtnak tűnt, de hatalmas rutinnal megnyerte a mérkőzést, így Szalay Zsoltra hárult az összecsapás eldöntése. Csak úgy nyerhettünk, ha Zsolt 3-0-ra nyer, és még szetteken belül is alig enged pontokat az ellenfelének. A Sport Elit csapatából egy játékos már el is ment a pályától azzal, hogy ez már úgyis a zsebükben van. Karnauf Tamás, rutinos B kategóriás versenyző volt Zsolti kihívója. Zsolti a legstabilabb játékát vette elő, és lehozta az első szettet 11-2-re. Tamás nem tudott mit kezdeni a gyönyörű ütéscselekkel és fonák rövidítésekkel. A második szettet 11-5 arányban nyertük, már nagyon közel volt a végső győzelem. A harmadik szettet szintén 11-5-re lehozta Zsolti, így jött a számolás. 2-2 meccsarány, 7-7 szettarány, 118-111-es pontaránnyal nyertük az összecsapást, így a lehetséges 3 pontból 2-t megszereztünk, az ellenfél pedig csak 1-et kapott. Ez a csapat második helyen áll a bajnokságban, ezért is volt fontos, hogy pontokat raboljunk el tőlük.
A harmadik összecsapásunk jól indult, Auer Jani rátalált a játékára és 3-1-re verte a fiatal Andrész Zoltánt, majd István esélyt nem hagyott az ellenfelének, 11-3, 11-2, 11-1-re verte. Jött Sanyi mérkőzése, ami nehéznek ígérkezett. Sanyi a korábbi B-s játékossal Piroch Domonkossal lépett pályára, aki profikat megszégyenítően mozgott, de Sanyi nagyon meglepte a tollasos, egyedi ütéseivel, így 2-0-ra elhúzott. Ezután Domonkos mindent beleadva kiegyenlített, jöhetett a döntő szett, ahol Sanyi maximális koncentrációval lehozta a mérkőzést, így Zsoltinak már nem is kellett volna nyernie, de ő is megoldotta 3-0-ra a saját mérkőzését.
Összességében nagyon eredményes fordulót zártunk, vezetjük a bajnokságot, de az utolsó, harmadik fordulóban iszonyúan nehéz ellenfelek várnak ránk. Az első osztályból büntetésből a harmadosztályba visszasorolt Sport Elit I-gyel is találkozunk, amely csapatban az országos ranglista 13. és 14. helyezettje is játszik. Ezen kívül még egy 42. helyezett is vár ránk, szóval nagyon izgalmas záró fordulónak nézünk elébe. A cél az első hely, hogy a harmadosztályú bajnoki kupa is kikerülhessen a Golden Ball vitrinjébe. :)
Köszönjük a szponzorainknak, partnereinknek a támogatást, külön kiemelve a Bátor Kicsi Lélek Alapítványt.
Hajrá, Győr! Hajrá, Golden Ball!