Bakancsinsta

Bakancsinsta Túrabeszámolók és túravezetés, az MTSZ által minősített, bronzjelvényes túravezetővel

Szénás KörVasárnap úgy éreztem, nem hagyhatom ki a hó és ragyogó napsütés adta eszményi körülményeket, úgyhogy kerestem ...
06/01/2026

Szénás Kör

Vasárnap úgy éreztem, nem hagyhatom ki a hó és ragyogó napsütés adta eszményi körülményeket, úgyhogy kerestem magamnak célt és okot, hogy kiszabaduljak a Budai hegyekbe. Meg is találtam a Szénás Kör nevű instant teljesítménytúrát, aminek a laza 16 km-es távját kényelmes tempóban, kis kitérőkkel megtoldva teljesítettem. (Nézzétek meg az utolsó képen a csodaszép érmet!)

Teljesen feltöltött ez a havas erdőben eltöltött pár óra, ezért szeretek én túrázni. :)

❄️🌼

Víz és sár - három napunk az Alföldi KékenA hétfővel megtoldott hosszú hétvégén egy jó 70 km-t haladtunk a kéken, három ...
09/12/2025

Víz és sár - három napunk az Alföldi Kéken

A hétfővel megtoldott hosszú hétvégén egy jó 70 km-t haladtunk a kéken, három megyét is érintve Túrkevétől Eperjesig*.

Első két nap a gáton vezetett az út, holtágak és csatornák között, majd utolsó napon a sarat dagasztottuk a szántóföld szélén. Viszont rengeteg állatot láttunk, nagy ragadozó madarakat, őzeket, nyulakat és fácánt szép számban, és nagyon jólesett kiszakadni a városból erre a három napra.
Mezőtúron és Szarvason szálltunk meg, különösen érdekes és szép városok ezek, láthatóan régebben élték fénykorukat, mégis most is hangulatosak voltak.

Azt hinnétek, az AK-nak nincs sportértéke, de igencsak elfáradtunk a sok talpalásban, főleg, hogy utolsó nap plusz 4 kilónyi sárral a lábunkon haladtunk.😄 Jó lesz karácsonykor kicsit pihenni.

*Igen, Csongrád-Csanád Vármegyében is van egy Eperjes, azért nem vagyunk annyira jók, hogy a Tátráig gyalogoltunk volna.😁

Remélem, senki nem követte el azt a hibát, hogy otthon maradt a hétvégén. Nem is lehetett volna ennél jobb túraidőt talá...
20/10/2025

Remélem, senki nem követte el azt a hibát, hogy otthon maradt a hétvégén. Nem is lehetett volna ennél jobb túraidőt találni, az erdő pedig a legcsodálatosabb színeit mutatja így október végén.🍃🍁🍂

15/10/2025

Kirándulás a Pilisben, a Kétágú-hegynél, 1932

(Fortepan / Nagy Zita)

Pálos 21 teljesítménytúra
04/10/2025

Pálos 21 teljesítménytúra

Amikor az üveghegyen sátraztunk... Jön majd lassan a Laugavegur beszámoló, még a képválogatásnál tartok, de ez a fotó an...
03/09/2025

Amikor az üveghegyen sátraztunk...

Jön majd lassan a Laugavegur beszámoló, még a képválogatásnál tartok, de ez a fotó annyira tetszik, hogy kis előzetesnek megosztom. A képen az látható, ahogy obszidiánokkal körbevéve és stabilizálva védtük a sátrat és magunkat a széltől 1000 méter körüli magasságban, egy hatalmas kaldera belsejében táborozva. Olyan gyönyörű napfelkelte volt, nehéz elhinni, hogy este még vízszintesen esett az eső a (számunkra) viharos szélben. Ez volt az első táborhelyünk a túrán.

Egy emlékezetes erdélyi útHosszú idő óta először végre összeszedtem magam, és túrabeszámolóval érkezem. Július utolsó he...
08/08/2025

Egy emlékezetes erdélyi út

Hosszú idő óta először végre összeszedtem magam, és túrabeszámolóval érkezem. Július utolsó hetében ellátogattunk párom szülőföldjére, Csíkszereda környékére, és az ismerősök látogatása és városnézés mellett természetesen a kirándulás sem maradhatott el.

Kétnapos túránk a Hagymás-hegységbe vezetett, amely elképesztő tájakkal és kilátásokkal várt minket. Nem siettük el az indulást, első nap Balánbányáról felkapaszkodtunk az Egyes-kő mészkő tömbjéhez, amelynek lábánál egy nagyon hangulatos menedékház található, az éjszakát itt töltöttük. Még aznap este tettünk egy másfél órás sétát a Vigyázó-kő kilátópontjához, ahonnan kiváló rálátás nyílt a Csíki-medence északi végére. Ide kevéssé járt, némileg dzsumbujos út vezetett, ezért igyekeztünk minél nagyobb zajt kelteni a medvékre figyelemmel. Mit mondjak, ez nem volt könnyű vállalkozás két csendes és introvertált embernek, de a macik így is elkerültek minket. :D Visszafelé viszont belefutottunk a hazafelé tartó birkanyájba és a rájuk vigyázó pásztorkutyákba, de szerencsére utóbbiak kivételesen békésnek mutatkoztak.

A menedékházhoz visszatérve pihentünk egyet, megittuk a sörünk maradékát (igen, az is kapható fent a meglepően finom kávé mellett - akkor jöttünk rá, mennyire értékelni kell ezt a tényt, amikor másnap láttuk, hogy lovakkal, gyalog hozzák fel a völgyből az utánpótlást). Miután felfrissültünk, felmásztunk (szó szerint) az Egyes-kő csúcsára, és onnan néztük végig a naplementét két zerge társaságában. Igen, ez így történt, szerintem is hihetetlenül (már-már gusztustalanul) romantikus volt.😁

Nagyon jólesett fent aludni a hegyen a csendben és nyugalomban, igazi hegyvidéki idill vette körül a menedékházat. Másnap a már említett isteni kávé elfogyasztása után felkerekedtünk, és meghódítottuk a Nagy-Hagymás éppencsak 1800 alatti csúcsát (alig marad el magasságban a Madarasi-Hargitától, ami jóval kevésbé áraszt magashegységi hangulatot, mint ahol most jártunk). Szerencsénkre elkerült minket egy zivatargóc, ami Balánbányát már rendesen elkapta, és a hegyről figyelhettük végig a haladását. Innen visszacsorogtunk az Egyes-kő felé, majd lassan leereszkedtünk a faluba a kocsihoz.

Fun fact: az Egyes-kőről mintázták a Fővárosi Állatkert Nagyszikláját 1912-ben, a menedékház pedig, ahol aludtunk, már 1932 óta működik (szerencsére azóta felújították, nagyon szép állapotban van).

Nagyon szép túra volt, és hogy miért írtam az elején, hogy emlékezetes is? Ez a privát oldalamon kiderül, mert túl magánjellegű ahhoz, hogy itt osszam meg. :P

21/07/2025
Ördögök a PilisbenPünkösd vasárnap  túravezető barátommal, a Töbör Ördögök egyik oszlopos tagjával tettünk egy tartalmas...
14/06/2025

Ördögök a Pilisben

Pünkösd vasárnap túravezető barátommal, a Töbör Ördögök egyik oszlopos tagjával tettünk egy tartalmas és látványos túrát a Kevélyeken. Békásmegyerről indultunk, megnéztük a Róka-hegyi kőfejtőt, utána pedig nekivágtunk az Ezüst-Kevély és a Nagy-Kevély gerincének. Továbbhaladva a Kis-Kevélyen keresztül meglátogattuk a Mackó-barlangot, majd az Oszolynál megcsodáltuk a csobánkai kilátást. Begyűjtöttünk két pecsétet a Pilisi Kilátások jelvényszerző túramozgalom füzetébe (mindkettőnknek ezek hiányoztak már csak, így a sikeres teljesítést is elkönyvelhetjük), végül a sárga sávon eljutottunk Pomázra.

Nagyon jó volt végre közösen túrázni és rengeteget beszélgetni, még sok ilyen túranapot.😊😎🌿🥾

Fantasztikus kis csapatunk az idei TVOSE túravezetői tanfolyamon☺️ Múlt hétvégén dupla gyakorlati napot toltunk a Budai-...
26/03/2025

Fantasztikus kis csapatunk az idei TVOSE túravezetői tanfolyamon☺️ Múlt hétvégén dupla gyakorlati napot toltunk a Budai-hegységben, madárdalban és esőben (sőt, hóban, ahogy a harmadik képen látszik😁). A keltikék már nyílnak, éledezik a természet, jobban nem is telhetett volna ez a szombat-vasárnap. Két hét múlva folytatjuk🗺️🧭🥾

10/03/2025

❗️

Cím

Nagykovácsi

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Bakancsinsta új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Bakancsinsta számára:

Megosztás

Kategória