Újpesti Ragadozók

Újpesti Ragadozók Újpesti Ragadozók Jégkorong Sportegyesület Több társaság adta az első csapatot. A csapat alapítóinak újpesti kötődése sosem volt titok.

Az Újpesti Ragadozók első 10 évének története

2010-ben indult a Teljesen Amatőr Jégkorong Bajnokság (TAJB), csapatunk erre a sorozatra alakult. Volt, akin egy éve volt először korcsolya a befagyott tavon, de voltak olyan játékosok is, akik már játszottak amatőr bajnokságban, az UTE Amatőr színeiben. Az újpesti jégkoronghoz való kötődés mellett komoly szurkolói múlttal a hátunk mögött nem volt kér

dés a lila szín választása, és nevünkben is szerettük volna az Újpest szerepeltetését. Ehhez egyébként annak idején az Önkormányzat engedélyére is szükség volt. Újpesti és lila csapatként sokáig (vidéken sokszor még a mai napig) UTE Ragadozóként emlegetnek minket, de fontos leszögezni, hogy teljesen különálló klub vagyunk az Újpesti Torna Egylettől.
2010-ben kezdtünk rendszeresen jeget bérelni a Megyeri úton az esti órákban. Jártunk mellette a Pólusba is játszani, majd ahogy a TAJB körvonalazódott, úgy vált egyértelművé, hogy kell egy csapat. Augusztus végén az egyik edzés után végül nevet, csapatkapitányt és helyetteseket választottunk, ezt tekinthetjük a hivatalos alakulásnak. Elkészült a címerünk, mezünk, lettek edzőink, a csapat elkezdett felkészülni az első bajnoki szezonjára.
2010.12.12-én játszottuk az első bajnoki mérkőzésünket. Ellenfelünk, a Drago Skorpiók csapata nyert 5-1-re, az első gólunkat Harangi Gergely szerezte. A bajnokságban 6 csapat indult, az első év a tanulásról szólt, az utolsó helyen végeztünk. Az első győzelmünket 2011.02.26-án szereztük a Jászberény Warriors ellen, Pesterzsébeten nyertünk 3-1-re. A 2011/2012-es szezonra 12 csapatosra bűvölt a bajnokság. Csapatunk is fejlődött folyamatosan, jöttek a győzelmek, felzárkóztunk a középmezőnyhöz. Elkészült a honlapunk, lett Youtube csatornánk, Facebook oldalunk, és az Ultras Raptors is ettől az évtől van velünk a meccseinket. A bajnokság fejlődött folyamatosan, 2014-től új néven, az Amatőr Hoki Liga (AHL) keretein belül versenyeztünk. Az első kupa is ehhez az évhez köthető: mi nyertük a bajnokság Fair Play díját.

2015-ben újabb szint következett, a csapatunk hivatalos útra lépett és megalakult az Újpesti Ragadozók Jégkorong Sportegyesület. Év végén toborzóba kezdtünk, ami annyira sikeres volt, hogy összejött még egy csapatra való játékos. Hivatalosan is megalakult AHL2-es csapatunk!

2017-ben bejutottunk a rájátszásba és megszereztük első érmünket: a bronzmérkőzésen a Jászberényt győztük le. Egy sikeres korszak vette kezdetét, a bajnokság élcsapati közé kerültünk. AHL2-es csapatunk is folyamatosan fejlődött, egyre gyakrabban hagytuk el győztesen a jeget. A 2017/2018-as szezon volt történelmünk legeredményesebb szezonja, a bajnokság végén bajnoki címet ünnepelhettünk. 11 mérkőzésen 11 győzelmet szereztünk, mi adtuk a bajnokság legjobb kapusát és a gólkirályt is!

2018 őszétől újabb változás következett. Az AHL-t és az amatőr csapatokat bekebelezte a Magyar Jégkorong Szövetség. A bajnokság OB IV néven folytatódott, a szövetség felügyelete és szervezése alatt. Egyesületünk csatlakozott az MJSZ-hez, bár a váltás előnyeit még nem nagyon tapasztaltuk az elmúlt 3 évben. Ezúttal is döntőbe jutottunk, de sajnos nem sikerült megvédeni a bajnoki címünket, ezüstéremmel zártuk a szezont.

2019-ben szerveztük meg az I. Újpesti Ragadozók Amatőr Jégkorong Kupát. A szezon előtt, szeptemberben remek felkészülés volt mindkét csapatunknak. OB IV/A csapatunk ebben az évben is döntőbe jutott, de a koronavírus miatt nem játszhattuk már le a döntőt, ezüstérmet kapott csapatunk. A magunk mögött hagyott 2020/2021-es szezon OB IV/B csapatunknak jól sikerült, mindössze 1 ponton múlt, hogy nem kerültek be a felsőházi rájátszásba. OB IV/A csapatunk viszont hullámvölgybe került, és a 8. helyen zárta a bajnokságot, az utolsó mérkőzésen már kiállni sem tudtunk. Jövőre a cél visszatalálni a fejlődés útjára. Szeretnénk, ha mindkét csapatunk éremesélyes csapatként szerepelne a bajnokságban. Tervezzük továbbá új csapatok indítását is. Az elmúlt 11 évben egy amatőr hobbicsapatból egy szervezett jégkorong egyesületté váltunk. Több, mint 120 sportoló húzhatta magára a Ragadozók mezt. Rendkívül felkészült, komoly jégkorongos múlttal rendelkező edzők dolgoztak velünk, akiknek ezúttal is köszönjük a segítségüket: Kordisz András, Mezőcsáti Tamás, Farkas József, Borbás Gergely, Peterdi Imre, Géczi Gergely, Szajbert Patrik. Jelenleg a két csapatban 40 játékossal és 2 edzővel várjuk a világjárvány végét, hogy újra szurkolókkal tölthessük meg a lelátót, mert úgy az igazi! Köszönjük a támogatást mindenkinek, akik az elmúlt évtizedben mellettünk álltak!

2021.04.28.

Bár egy playoff-ban az eredmény másodlagos, mert csak győztes és vesztes van, az utókornak rögzítsük a vasárnapi helyosz...
14/04/2026

Bár egy playoff-ban az eredmény másodlagos, mert csak győztes és vesztes van, az utókornak rögzítsük a vasárnapi helyosztó meccsek eredményét!

OB4/A bronzérmes csapat! 🥉
13/04/2026

OB4/A bronzérmes csapat! 🥉

OB4/B Bajnok csapat! 🥇🏆
13/04/2026

OB4/B Bajnok csapat! 🥇🏆

OB4/A BRONZMECCS!🥅Újpesti Ragadozók - White Sharks📍Megyeri úti jégcsarnok⏰16:00📢Gyertek szurkolni!
12/04/2026

OB4/A BRONZMECCS!
🥅Újpesti Ragadozók - White Sharks
📍Megyeri úti jégcsarnok
⏰16:00
📢Gyertek szurkolni!

Az OB4/B DÖNTŐ NAPJA!🥅Újpesti Ragadozók - Kohász SE📍Megyeri úti jégcsarnok⏰13:00📢Gyertek szurkolni!
12/04/2026

Az OB4/B DÖNTŐ NAPJA!
🥅Újpesti Ragadozók - Kohász SE
📍Megyeri úti jégcsarnok
⏰13:00
📢Gyertek szurkolni!

Április 12! Vasárnap!A nap, amikor minden eldől!Soha nem volt ekkora esélye egy történelmi sikernek!Bármi is lesz az ere...
08/04/2026

Április 12! Vasárnap!

A nap, amikor minden eldől!

Soha nem volt ekkora esélye egy történelmi sikernek!

Bármi is lesz az eredmény, méltósággal elfogadjuk.

Csak együtt sikerülhet, ha te is eljössz!

Írjátok be a naptárba, számítunk rátok!

OB4 Gála a Megyeri úton!
OB4/B döntő 13:00🥇Újpesti Ragadozók - Dunaújvárosi Kohász
OB4/A bronzmérkőzés 🥉Újpesti Ragadozók - White Sharks

Most vagy soha! Ragadozók a biztos választás! 💜

07/04/2026

🚨🏒 OB3 | Góljaink a döntő utolsó meccséről.

OB3 | A formalitás kedvéért mutatjuk a tegnap esti végeredményt. Ismét hosszabbításban, ismét a mi javunkra dőlt el a ta...
05/04/2026

OB3 | A formalitás kedvéért mutatjuk a tegnap esti végeredményt. Ismét hosszabbításban, ismét a mi javunkra dőlt el a találkozó és ezzel a bajnokság. 🏆🥇

🏆🥇 Megvan! A Ragadozók első OB3-as szezonjában bajnok a csapatunk! 👏📷 Nagy Gábor Sándor
04/04/2026

🏆🥇 Megvan! A Ragadozók első OB3-as szezonjában bajnok a csapatunk! 👏

📷 Nagy Gábor Sándor

Jön a döntő második meccse. Az első találkozón győzött csapatunk, így 1:0 a Ragadozóknak a két győzelemig tartó párharc ...
04/04/2026

Jön a döntő második meccse. Az első találkozón győzött csapatunk, így 1:0 a Ragadozóknak a két győzelemig tartó párharc állása.
Szurkoljatok, hogy ma le tudjuk zárni. 💜💪🏻

02/04/2026

Cím

Miskolc

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Újpesti Ragadozók új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás