22/07/2024
Közérdekű közlemény! Kérlek olvassátok el, osszátok meg, hogy minél több emberhez eljusson!
https://www.facebook.com/share/p/iqBVQ7uD6WgNMPU1/?mibextid=WC7FNe
👋🏼 Olvasd végig kérlek!
Talán mindannyiunk nevében beszélhetek, amikor azt mondom, hogy mi nem várunk semmit! Nem azért csocsózunk, mert ebből mi karriert fogunk felépíteni. Nem is azért, mert százezreket, esetleg milliókat lehet nyerni a versenyeken, de még nem is a dicsőségért. Mint egy gyerek, aki örömmel színez és a tevékenység szeretetéért teszi azt, mi úgy gyakorlunk, versenyzünk, számunkra ez a csocsó. ❤️
Bár Magyarországon még hobbi sportként sem igazán tekintenek rá, mégis számtalan világbajnokkal büszkélkedhetünk. Bár nyugatabbra több ezer, akár tízezer eurós szponzori pénzeket, vagy állami támogatásokat kapnak az egyesületek, szövetségek, itthon javarészt a jelenlétünkről sem tudnak.
Pedig bizony sport! Egy olyan sport, ahol a másodperc töredéke alatt kell döntést hoznod! Ahol stratégiát kell fejlesztened meccs közben! Ahol napokig állsz és görnyedsz egy versenyen és akár több tucat játékossal is összeméred a tudásod.
És jelenleg ott tartunk, hogy másfél éven belül harmadjára lettünk hontalanok, ismét nincs klubhelyiségünk... 😞 Nagyjából 15-20 szegedi és környékbeli elhivatott játékos, akik csapatként fejlődnek együtt, de így nagyon nehéz. Kicsit el vagyunk keseredve már…
Ezért született ez a poszt, mint egy felhívás. Amennyiben van lehetőséged a vendéglátó helyeden, cégednél, raktárodban, vagy bárhol, hogy egy stabil, állandó helyet biztosíts az egyesületünk és ennek a maroknyi ember számára, akkor nagyon hálásak lennénk érte! Nincs nagy igényünk: 30 m2 felett már bármi jó, fontos, hogy ne zavarjunk senkit a lövések hangjával, illetve télen ha nem fagyunk meg, az már elég. Szeged belterületén tudunk csak mozogni, általában munka/iskola után jutunk le mi is gyakorolni, tehát délutáni és esti elfoglaltságról lenne szó. Cserébe viszünk egy kis forgalmat, tudunk szervezni csapatépítőket, vagy akár oktatást nyújtunk, ritkábban, ha igény van rá, országos versenyt szervezünk.
Kérlek egy megosztással segíts nekünk, hátha eljut a megfelelő emberhez és végre biztosított lesz a működésünk! 🙏🏼
Sportbaráti üdvözlettel és köszönettel,
Ferkov Lajos
Szegedi Csocsó Egyesület
Elnök
[email protected]