03/09/2025
TÁJÉKOZTATÁS a 2025.09.01.-i szülői értekezletről
A megjelent szülők és sportolók tájékoztatást kaptak az egyesület körül kialakult helyzetről részben az egyesületi elnöktől, részben más szülőktől.
Megállapításra került, hogy a jelenlévők folytatni szeretnék gyermekeik röplabdázását az egyesületben az eddig megismert edzőkkel.
A kialakult helyzetet 4 volt játékos szülei gerjesztik, akik a jelenlegi szülők nevében írtak levelet az MRSZ-nek és próbálják negatív színben feltüntetni az egyesületet.
Ezek a szülők voltak a vezéregyéniségei egy tucat játékos május közepi kilépésének, azzal az igérettel, hogy új röplabda egyesületet alapítanak, ahol majd ők lesznek a meghatározó döntéshozók. Amikor ez problémássá vált, azután kezdték hibáztatni a volt egyesületük edzőit.
A sikertelen egyesületalapítás után szép magyarosan a „dögöljön meg a szomszéd tehene is” stratégiára váltottak a volt egyesületükkel szemben és elmentek az általuk korábban erősen negatívan megítélt másik győri sportegyesületbe játszatni a gyerekeiket.
A megjelent újságcikkben az MRSZ elnöke is negatívan nyilatkozott az egyesületről.
Tekintettel, hogy mindenki a gyerekek érdekeit figyelembe véve akar továbblépni a következő döntések születtek:
1, Az egyesület elnöke 2025.09.15.-re újabb szülői értekezletet szervez, ahová meghívja a következőket:
1/a Az MRSZ elnökét vagy képviselőjét, hogy a cikkben megfogalmazott negatív véleményét részletesen kifejtse a szülők felé is, a szülőket jobban megértsék az MRSZ érdekeit.
1/b A 4 volt játékos szüleit, hogy részletesen kifejthessék véleményüket a jelenlegi egyesületi játékosok szüleinek, hogy miért akarják ellehetetleníteni az egyesületi sportolást, versenyzést
A lebonyolítás a kulturált higgadt érvelésen alapuló beszélgetés szerint lesz.
A rendezvény zártkörű, de sajtónyilvános lesz és online közvetítésre kerül a Youtube csatornán és a Facebookon.