12/05/2023
Szilvi, Ritti és Roli 2021-ben a Runnerrákos csapatát erősítette, idén 4 fős😱 csapatban futották körbe a Balatont. Szívből gratulálunk az emberfeletti teljesítményhez! Fogadjátok szeretettel Roli rolis élménybeszámolóját! 😁🏆🤟
Milyen lehet az UB egy négyfős lánycsapat bringás kísérőjeként? Visítvaröhögős NN Ultrabalaton beszámoló az egyik amazon-férj szemszögéből:
„Az előzmények, 2022 nyara:
- Roliii, indulni fogok a lányokkal az UB-n!
- Jól van Kincsem, jó buli volt az elmúlt években is, bár ideáig baráti társaságokkal és kollégákkal futottál, de hajrá!
2022. szeptember:
- Sikerült a nevezés a négyfős csapatversenyre!
- Mi van?! Négyen?? Erről nem volt szó...
A felkészülés:
Az első hetekben csak akkor fut, amikor ideje engedi, de rövidesen már teker is. Beköszönt a rossz idő, Szilvit ismerve ez nem neki való időjárás. Leginkább azt csinálná, mint egy medve, bekucorogna a melegbe és tavaszig elő sem jönne. De nem most! Edz, ha esik, ha fúj. Valami Laci az éterből küldi neki az instrukciókat. Na, hát ez olyan neki, mint a Szentírás. Viszont egy nap csak 24 óra. Család, munka, háztartás. Korán kelni pedig nem szeret. És mit csinál? Már reggel 5-kor elmegy futni, este még leteker hozzá vagy 30 km-t a szobában. Lehet, hogy olimpiára készül? 🤔
Kitavaszodott. Ez a Laci is kezd megőrülni! 🫣 Már napi 2 edzést ír elő neki. Szerintem csak hülyéskedik, hisz a Bochkorban is olyan vicceseket mond. 📟 De nem, az én felim így nyomja végig májusig. Verseny előtti egyeztetés. Gergő jön autóval és hozza a bringát is. 210km kíséret, lehet sok lesz. Szerencsére csatlakozik Regi is. Elosztva háromfelé, már jól hangzik! 💪 Meg amúgy is, mi van, ha a másik két csajszi is hisztis hárpiává válik, ha fáradni kezd!? 🤔 🤭
A verseny:
Érkezés csütörtök este a versenyközpontba. Rajtcsomag átvéve. Innen már nincs visszaút! Megérkezik Erika és Marilla is. Aztaaa! Szépek, fiatalok, látszik, hogy magabiztosak és elszántak. Nem lehet baj! 💪 És itt van már Laci is. Jééé, mintha Eliud Kipchoge lenne, csak fehérebb kiadásban. 🤭 Talán mégiscsak van köze ehhez a sportághoz. 😁
Este úgy néz ki a szállás, mintha az albán Gordon Ramsay kotyvasztana nálunk. Sül a banános pirítós, készül mellé a ’you will run’ koktél. Mi Gergővel inkább a jók bevált házi pálesznál maradunk. 😉
Eljött a nagy nap. És itt van már Regi is! Látszik, hogy nem hiába hallottunk róla legendákat. Mi sem hibázhatunk, kicsit izgulunk is. Regi kíséri a csapatot Keszthelyig. Marilla úgy elrajtol, hogy igyekeznünk is kell a kísérőautóval. Citroen C5, hatalmas csomagtérrel, de most majdnem kicsinek bizonyul. Annyi cuccunk van, mintha három hetes balkáni körútra mennénk. Keszthelyig minden a terv szerint, bár melegebb van, mint vártuk. Regi profin koordinált mindent és mi sem késünk el a váltópontokról. Itt kezdem a kíséretet Rittivel. Felveszi a tempóját, szerintem a Fekete-tengerig is bírná. Szükség is lesz rá, hiszen este még sok kilométer vár rá. Szilvi váltja, látszik rajta, hogy Laci séf menüje nem esett jól neki. Aggódom is, mert ismerem a komfortzónáit. Vagyis ideáig azt hittem. 😲 Hihetetlen, de ezt is megoldotta. Nézem is a rajtszámot rajta, hogy biztos jó csajt kísérek-e? Marilla jön, kicsit izgulok. Első randi. Kapcsolok zenét, hogy romcsi legyen. Mesélek magamról útközben, fogynak a kilométerek. Talán 2km lehet hátra, amikor ismerős techno dallam csendül fel. Ő csak annyit mond: „HANGOT RÁ!” És olyan erőre kap tőle, mint egy partyarc hajnali 5-kor a Coronitában két szem eki után. Aki ideáig előttünk volt, az már a hátunkat nézi. 💪 Erika váltja Gergővel. És sajnos jönnek a rossz hírek, fáj az a térd. Gyors újratervezés, probléma, a fájdalom kivételével megoldva. A CSAPAT újra jelesre vizsgázott! A csajok nyomják, Gergő teker, mint Valter Atti a Giro-n. Zamárdiban folytattam Erikával. Marilla úgy feldíszítette színes tapekkel, hogy a Soundra ingyen beengednék. Fáj az a térd, én különösen tudom milyen ez, de ő végignyomja, a csapatért, a családért és önmagáért. Őserő! ❤️ Marilla aztán úgy futott fel a balatonvilágosi Magaspartra, hogy két oxigénpalackkal értem csak utol. Szilvi utolsó szakasza ”eseménymentes” volt, leszámítva, hogy megtudtam, szar DJ vagyok. Ritti következett és mindenkit is leelőzött – legalább is azt hittük. 😁 Engem Gergő váltott a hajrára. Közben jött a hír, hogy Laciék a 3. helyen értek célba! Ugye megmondtam, hogy van ott kenyai vérvonal. 😁 Balatonalmádi váltóponton vártam sérült hősünket, Erikát. Bevallom, hogy amikor beért és átöleltük egymást, könnybe lábadt a szemem. 🥹 Marilla pedig olyan erővel nyomta le az utolsó szakaszát, mint a masszázspisztoly a kocsiban az egész napot! 👊 A befutó Rittié volt. Az ő elszántságával és Gergővel az oldalán, nem volt kérdés, hogy behozza az amazonokat a célba! Mi pedig már ott vártuk őket, úgy, mint egy extrém párizsi divatbemutatón. Volt ott minden. Télikabát, színes pacsker zoknival és nélküle, meg olyan is, ami nem is volt.
A csodálatos 5. helyet ott rögtön meg is ünnepeltük egy ’all you can eat with your hands’ reggelivel. Jól is esett az olívabogyós barackbefőtt, a savanyú ubis keksz, no meg a vajas deszka. Hát így éltem én meg a 2023-as UB-t. Élmény, öröm, büszkeség! 🤗
Mondjátok, hogy folyt. köv.! Imádtam minden percét! ❤️❤️❤️”