27/05/2026
Imádom Lillának ezeket az írásait.
A ma esti órán mi is tapasztaltuk.
A Groove szuper feszültséglevezető!
✨ A Groove több, mint tánc.
A Groove feszültséglevezetés is.
Többféleképpen is:
Egyrészt ott vannak azok a bizonyos „zúzós” zenék 😄
Minden órán van 1-2 szám, ami egyszerűen a kitombolásról szól.
Néha egy brutál hangos rave vagy house szám, máskor egy jó kis rock zene 💥
Ez elsőre furcsa lehet 😄
Nekem is az volt, soha nem voltam nagy elektronikus zene rajongó. Így 40 körül sikerült megérkeznem ide is :D (Sosem tudhatjuk, mit hoz a jövő, ugye?)
De függőséget okoz — ezt a résztvevők is megerősíthetik, akiknek szintén szokatlan volt, most már viszont szerintem mindenki imádja!
De azt látom, hogy a kezdeti megrökönyödés után szinte mindenkivel ugyanaz történik:
👉 „Úristen, ez nagyon jó!”
👉 „Erre szükségem volt.” 😄
Mert vannak érzések, feszültségek, energiák, amiket nem lehet, vagy nem kell „kibeszélni”. Vagy ha ki is lehet, jól esik kimozogni.
És ebben elképesztően sokat tud segíteni a zene és a mozgás együtt.
De a Groove másik „titka” talán az, hogy jelenlétet kér tőlünk ✨
A figyelmünk ott van a zenén, a mozgáson, a testünkön, az instrukciókon.
És még ha el is kalandozunk néha — ami teljesen oké és természetes — sokszor sikerül legalább arra az egy órára egy kicsit jobban jelen lenni (és ezt sok fronton megtámogatom ;) ), ezáltal pedig csökken a stressz-szint is.
És ez már önmagában rengeteget számít!
A hatás pedig sokszor kitart a következő napokban is, ha rendszeresen táncolsz, akkor pedig tartósabb is lehet ;)
------------
🌿 Mi a Groove?
A Groove egy majdnem szabad táncos mozgásforma, ahol különböző stílusú zenékre mozgunk, egyszerű, mindenki számára követhető alaplépésekkel. A szabad tánctól abban tér el, hogy van kapaszkodó, vannak instrukciók, a koreografált tánctól pedig abban, hogy nincs konkrét koreográfia, csak alapmozdulatok, amiket szabadon variálhatsz. Nehéz leírni – ki kell próbálni 🙂
Nincsenek elvárások, nincs „jó” vagy „rossz” mozgás. A cél nem a teljesítmény, hanem az, hogy jól érezd magad a testedben, és kapcsolódj önmagadhoz – és másokhoz is 💛
Ha bővebben érdekel, olvasd el ezt a bemutatkozót: https://substack.com/home/post/p-192453675
Vagy még inkább gyere el most csütörtökön egy intenzív Bomba órára: https://fb.me/e/8NUvyPIRz
Vagy jövő hét kedden egy áramlós Groove Basicre: https://fb.me/e/9h6uQa1P4