12/01/2026
‼️Dávid Viktor beszámolója a szombati versenyről‼️
2026 első, a versenyszezon második "B" és "D" kategóriás versenyének az Aktív Squash Club adott otthont.
Újra a "D" kategória produkálta a hétvége legnagyobb létszámát így ismét selejtezni kellett a 16-os táblára kerülésért. de jó lenne ezt látni minden további kategóriában is.
Közel az előzetes esélyeknek megfelelően alakult a legjobb négy, de Kígyósi Norbi egy végletekig kiélezett 5 szettesen ejtette ki Benkó Attilát, így ő jutott az elődöntőbe, ahol azonban nem volt esélye az egész nap hatékonyan játszó Tardos Attila ellen. A másik ágon a Karnauf Tamás Vas Dánielen keresztül jutott döntőbe, ahol a mai napjára feltette a koronát és sikerült első ranglista-versenyét megnyernie Attila ellen 3-1-re. A bronzot ugyanilyen arányban Vas Dani vitte haza.
1: Karnauf Tamás
2: Tardos Attila
3: Vas Dániel
"B" kategóriában alacsonyabb létszámban és rengeteg 3-0-ás eredménnyel ment végig a nap, ahol az esélyeknek megfelelően a kategória győztese Sáli Barni lett a nap folyamán egyetlenként szettveszteség nélkül.
A második helyet ugyanilyen magabiztosan hozta Csenge, a bronzérmet Gémes Gergő szerezte meg, akinek külön skalp, hogy a nap során a verseny mindkét bíróját magabiztosan győzte le a pályán.
A nap meccse ebben a kategóriában a Török-Berkes Zoli - Németh Tomi 5 szettese lett a négy közé jutásért, ami hasonlóan a "D"-hez, itt is a negyedik helyre volt elég Tominak.
1: Sáli Barnabás
2: dr. Kiss-Máté Csenge
3: Gémes Gergely
Minden játékosnak köszönjük a rendkívül sportszerű és jó hangulatú versenynapot, és külön ki kell emelni a teljes soproni csapatot, akik egész nap remekül szórakoztatták mind magukat mind a többi jelenlévőt! :)