25/05/2014
A munka ünnepére a BAGázs F.C. egy kiadós foci kupával emlékezett a Klauzál téri majálison. Az U15-öseink sajnos egy győzelmükkel kiestek a csoportból, de így is nagyot küzdöttek, főleg, hogy csak felnőttek ellen játszottak. Mi nagyok egy magabiztos 6-1 -es győzelemmel kezdtünk a TASZ ellen majd ezt követte két szintén sima meccs. Az eldöntőt kicsit elnagyképűsködtük így hiába mentünk rögtön az elején már 3-0-ra a végén éppen, hogy az utolsó percben lőtt kapus góllal jutottunk 4-3 as végeredménnyel a döntőbe. Ahol aztán a Klauzál tér csapata már szépen letörte a szarvunkat, persze a hazai pálya nekik kedvezett (3+1 es felállás és a beton nem éppen a stílusunk) valamint csapatukból többen is NB1 es focisták, de bár, hogy is magyarázzuk a csúnya verség az csúnya vereség. Azért a második félidőben sikerül két becsület gólt szerezni, továbbá Horváth Sándor egyik mentését, akik látták még sokáig fogják emlegetni, mert bár az se gyakori, hogy valaki betonon ollózzon ahogy t***e ezt az ellenfél játékosa, na de olyat, hogy valaki egy ollózást ugrás közben a levegőben elvetődve blokkoljon (hasonlóan ahogy kosárban szoktak "sapkázni" csak itt kéz helyett mellkassal állította meg a labdát) még se a pályán se a tévében nem láttam soha. Az egész kupa nagyon jó hangulatban zajlott az eredmény hirdetést követően meg még ott maradtunk 2 órát "öröm focizni" a szurkolóinkkal vegyes csapatokat alkotva.