30/12/2024
Miért fontos tölteni az energia raktárainkat amikor jól vagyunk? Miért fontos befele fordítani a figyelmünket?
Hogy legyen miből erőt meríteni a nehezebb időszakokban. Ha éppen nehézség van az életünkben, sokkal több energia elmenni jógázni vagy edzeni. Sokkal több energia, hogy objektíven tudjuk szemlélni a helyzetet. Sok esetben elképzelhetetlen, hogy a pozitív jövő képre fokuszáljunk akkor is amikor épp fáj és nehéz érzésekkel küzdünk.
Ezért fontos, hogy töltsük magunkat akkor amikor a legtöbb energiánk van. Amikor jól vagyunk. Ugyan úgy fontos a befelé figyelés, az elcsendesedés. Folyamatosan tölteni magad mentálisan, lelkileg és fizikailag. Ez a legtöbb amit magadért tehetsz, hogy a nehezebb időszakokban legyen miből táplálkozni és ne merülj le teljesen. Ha nincs energiád könnyebb benne ragadni a negatív gondolatokban. A pozitív gondolkodás több energiát igényel. Folyamatos megfigyelést. Minden nap egy kis befelé figyelés. Figyeld meg a gondolataid minőségét. Figyeld meg, hogy rohansz magad után vagy teremted azt amit élsz. Sajnos ez nem olyan, hogy egyszer feltöltötted magad akkor az utána kész, nem kell vele foglalkozni. De idővel ez is rutinná válik. Mint a tusolás vagy a fogmosás, hiszen ezeket is minden nap megcsináljuk. A telefonunkat is minden nap feltöltjük. Mért lenne ez máshogy a lelki es mentális energiáddal ?
Jógázz, használj megerősítő mondatokat, vezess naplót ahol összegzed a benned lévő gondolatokat és érzéseket. És a legfontosabb, vezesd le a feszültséget! Találj egy módot ahol egészséges kiadhatod a dühöd. Edzés, üvölts a kocsiban egyedül, vagy püfölj egy párnát otthon. De találd meg a módját ami neked segít. Amíg feszít belül a düh és a stressz nem tudsz leülni és elindulni igazán őszintén befelé. Amig csak elnyomni próbálod ezeket , mert a társadalmunk nem tartja “szép érzéseknek” addig bajt okoz. A düh és a feszültség részünk. Tisztelni kell ezeket is és levezetni megfelelő képen, hogy utána letisztult elmével és nyugodtan tudj befelé figyelni és tervezni előre.
Szeressük a kevésbé szerethetőnek gondolt részeinket is.
“Pontosan úgy szeretem magam ahogy vagyok, nem várok többet arra, hogy tökéletes legyek és szeressem magam “✨🤗💝