08/06/2026
Az első nagy-rendezvényén lépet fel a Kertesi Szabadosok csapat.
A Tatai Patarán láthatta önállóan először az Erdőkertes színeiben (zöld-sárga) öltözött harcosokat, a nagyközönség. A Kertesi Szabadosok 6 harcost állítottak ki a török elleni csata napra, és játszották újra a Tatai vár visszafoglalásának fényes győzelmét.
A Kertesi szabadosokat az Őseink Útjai Sportegyesület --Ős Út SE -- hagyományőrző szakosztálya szerelte fel.A felszerelés a flandriai és svájci gárdák világát idézi, és a 16–17. század legképzettebb gyalogos harcmodorát képviselő terciókra emlékezik. Ezek a fegyveres gyalogos alakulatok a végvári időkben, a török elleni harcok korában Magyarországon is nagy számban jelen voltak.
A kertesi szabadosok örömmel várják soraikba azokat akiket érdekel a történelem, őrök gyereknek érzik magukat, és van kedvük hagyományőrző fesztiválokon részt venni.
Nem baj, ha még nem tudod, hogyan kell lándzsát fogni.
Nem baj, ha még nem álltál csatarendben.
Majd megtanulod.
A hölgyeket, asszonyokat pedig akik szeretnek szép ruhákban díszelegni, vagy vonzza a középkor, szintén szívesen várjuk. (Ha a fegyverforgatás a vágyálmuk, az se baj :D)
Köszönjük a Tatai Patarának a meghívást, a Nyugati vég Zsoldosainak és a Vörös Oroszlánoknak, Szűcs Józsinak hogy az elmúlt 3 évben felnőhettünk a szárnyaik alatt, és köszönjük a csapat eddigi támogatóinak, családtagoknak, barátoknak, barátnőknek, feleségeknek hogy kitartanak melletünk.
És természetesen a kertesi szabadosok, a Kertesi íjász szakkör, és Kertesi Tengri kör örömmel várják a támogatásokat — magánszemélyektől, vállalkozóktól, és igen, az önkormányzattól is.