04/03/2026
Kedves SUPos Barátaink❗
Nagy örömmel osztjuk meg Veletek a hírt, hogy a Czuczor-sziget belső ágánál lakók ismét engedélyt kaptak egy 4 méter széles, evezhető vízifelszín kialakítására. Ennek célja a vadon élő állat- és növényfajok természetes élőhelyének megőrzése, valamint az ember számára létfontosságú természeti környezet megóvása.
A nádvágást speciális géppel végzik, amihez pénzügyi forrásra van szükség. 💰 Sajnos a munkálatok fedezetéhez egyelőre csak az ott lakók és néhány támogató járult hozzá.
Ez a projekt nemcsak méltán kedvelt szigetünk szépségét és biodiverzitását hivatott megőrizni, hanem a közösségünket is összekovácsolja. Fogjunk össze, segítsünk egymásnak és vigyázzunk a környezetünkre!
Nekünk ez a helyszín a kedvencünk, éppen ezért már harmadik éve támogatjuk a nádvágás megvalósítását és arra kérünk, ha bármekkora összeget felajánlanál a nemes cél érdekében, akkor a Harlekin Egyesület nevére, a 11600006-00000002-01703948 számlaszámra utalj! Egy-kétezer forint is számít! A megjegyzés mezőbe írd be légy szíves a "SUP-os hozzájárulás"-t, hogy lássák az Egyesület tagjai, hogy ránk is számíthatnak!
A nádvágást csütörtökön (2026.03.05.) kezdik és kedden (2026.03.10.) fejezik be, mivel utána a fészekrakó madarak miatt nem szabad a nádat bolygatni. 🦆🦢
Ezen a 6 napon (illetve vasárnap valószínűleg nem dolgoznak, szombaton igen) a saját SUP-otok biztonsága érdekében lehetőleg ne evezzetek arra!
Köszönjük a segítségedet és támogatásodat