Life is gud

Life is gud Triatlonka s dosta kilometara u nogama. Online coaching za one na putu do prvog kilometra, i one koji su u lovu na PR na 21. Treniraj pametno.

Svaka suradnja priča svoju priču. A neke od najdražih priča su imale najteže početke, ali i najslađe krajeve - koji zapr...
21/05/2026

Svaka suradnja priča svoju priču. A neke od najdražih priča su imale najteže početke, ali i najslađe krajeve - koji zapravo nisu bili kraj jer kako Marina kaže: "Znam da ću se ja vratiti kad dođe red na neke nove ciljeve, a do tad primjenjujem sve što sam naučila i uživam jer life is gud! ☀️"

Kao jedan od mojih najvećih trenerskih aduta bilo bi to što sam više od pola svog života u trčanju (15 od 27 godina ukupnog života 😂) . A to znači da s kojom god situacijom, problemom, ozljedom, preispitivanjem se susretnete, vrlo je vjerojatno da se to meni već našlo na putu i da sam naučila lekciju iz toga. I zato se trudim da sve te lekcije moje klijentice nauče u teoriji, umjesto na svojoj koži.

Trčanje je predivan sport - pogotovo kad mu pristupiš na pametan i zabavan način.

I to je filozofija Life is gud. 💫

Ako želiš osvojiti startninu za jednu od najljepših outdoor avantura koja je spoj obiteljskog vikenda i nezaboravnih tra...
08/05/2026

Ako želiš osvojiti startninu za jednu od najljepših outdoor avantura koja je spoj obiteljskog vikenda i nezaboravnih trail utrka kroz netaknute dijelove šume Slovenije, pravila su jednostavna:

1. Baci follow na i 🤝
2. Lajkaj objavu ♥️
3. Sheraj na svoj story 📣

U srijedu 13.5. u 13:00 izvlačimo 4 najsretnija dobitnika startnine za Kočevsko outdoor festival! 🍀

*startnina vrijedi za sve utrke i distance osim 2 day hike

Sretno svima i vidimo se 29.-31.5.2026. u Kočevju🌿⛰️

07/05/2026

Prije sam mislila da ću izgubiti sve što sam trenirala u tjedan dana i trudila bih se vratiti u trening istog trena čim bi stala na noge nakon 2-3 dana.

To u 99% slučajeva ne bi dobro završilo. I umjesto da sam bolovala tjedan dana, ja bih bolovala mjesec dana i u tih mjesec dana bih vjerojatno izgubila više nego da sam se strpila tjedan dana bez treninga i dala tijelu potreban odmor.

Sada (pogotovo otkako sam mama i s manjkom sna), trudim se da moji treninzi budu prilagođeni s ciljem da budem i ostanem zdrava, da se dobro osjećam i da svejedno ostvarujem svoje lude trkačke zamisli.✌🏻

To je oduvijek bila i filozofija Life is gud coachinga - prvo zdravlje i gud feeling, onda i sve ostalo dođe puno lakše.

Kako bi rekli: žuri polako. ✨

02/05/2026

Tagiraj svoj running buddija i prijavite se da zajedno trčite na jednoj od najljepših trka u Sloveniji.⛰️

Nakon trčanja, čeka vas chillanje uz jezero, dobra hrana, druženje i uživanja u prirodi. Name a better weekend.✨

Požurite s prijavama jer prijave traju do 22.5., a uz kod DORINA10 ostvari 10% popusta i popijte pivu na moj račun!😎

👉🏼 Detalje o samom eventu ostavljam na linku u opisu profila.

💾 Save the date: 29. - 31.5.2026.

23/04/2026

Kako je nastao najbolji nesporazum ikad?👇🏼

Prvi mali neposrazum je bio da sam ja mislila da idemo samo na jedan dan hajkat, a Sandro je rezervirao smještaj na 3 dana. I tko sam ja da se žalim? 😂

Alii glavni nesporazum je bio oko smještaja - jer se do njega dolazi isključivo gondolom.. pa sjedežnicom.

Taj dio nam je već malo poljuljao planove jer se otvorilo 2343 pitanja - što ako bude ružno vrijeme nit možemo gore niti dolje, kako ćemo sa stvarima, kako ćemo stavit bebu na sjedežnicu jer očito nismo nikad vidjeli bebu na sjedežnici itd... Ali smo ipak odlučili ići jer nam je vlasnik smještaja rekao da je za Slovence je to normalno i da ako može beba od 3 mjeseca gore, može sigurno i naša. Pa reko živi bili pa vidjeli.🤝

Minimalističko pakiranje, iako smo svejedno imali puno stvari (recite mi da s vremenom bude manje stvari) i kolica koja smo se premišljali hoćemo uzeti ili ne, a na kraju su nam stvarno bila jako korisna u puno situacija. Sad stvarno možemo potvrditi da Thule kolica idu po svim terenima i ovo nije plaćena reklama.😅

Dobili smo još jedan podsjetnik da pogotovo kad si roditelj ne treniraš ni za izgled ni za pločice. Nego treniraš da možeš isfurati hrpu stvari po ovakvom terenu, nositi na leđima bebu u nosiljci nekoliko sati, cijeli dan biti u pokretu i uz sve to uživati jer se osjećaš dobro i tijelo ti je jako i zdravo i možeš podnijeti ovakve avanture.��Objektivno - bilo je stvarno ludo, teško i intenzivno jer je ekipa i bez bebe morala hustlat da dođe do smještaja.

Subjektivno - bilo nam je najbolje ikad. I ponovila bih ovaj vikend još 100 p**a.

I onda shvatiš da ne treba čekati lakše vrijeme, manje stvari, više sna, ili kad beba malo naraste. Vrijeme ionako prebrzo prolazi, a to pogotovo vidiš kad postaneš roditelj. 🥹

Prvo, still in shock kako izgledaju ove fotke ko da ih je netko samo s Pinteresta skinuo, a pogotovo koliko taj dan feel...
04/07/2024

Prvo, still in shock kako izgledaju ove fotke ko da ih je netko samo s Pinteresta skinuo, a pogotovo koliko taj dan feels like a movie. 🥹 Like hoooow ??? 🙉

A drugo i još važnije - kolika je samo sreća imati ovako predivne ljude oko sebe? I koliko je teško danas pronaći iskrene, kvalitetne i prave prijatelje? 🫂

Stvarno sam jako blessed da sam ih ja uspjela pronaći i da sam imala priliku sa svojim dobro probranim krugom podijeliti svoju sreću. 🍀

Bilo je divno vidjeti iskrene osmijehe, iskrene emocije i istinsku sreću koju netko osjeća zbog tebe. To se danas baš teško pronalazi u moru ljubomora, lažnih prijateljstava, površnih odnosa i izgubljenih vrijednosti.

Važno mjerilo kvalitete života je kvaliteta odnosa koje imaš s ljudima oko sebe, zato kao što pazim na trening, prehranu i spavanje, pazim i da imam isključivo iskrene i real odnose s ljudima u mom krugu. Quality over quantity. Always. 🌸

Zašto vam ovo pišem? Dijelom jer se želim zahvaliti svim predivnim ljudima koji su uljepšali taj dan, a dijelom i da vas podsjetim da pomno birate ljude s kojima se okružujete. Okolina utječe na nas i više nego što smo svjesni i ako ćemo se voditi onime da ste zbroj svojih 5 najbližih prijatelja - pobrinite se da na kraju niste u minusu nego u velikom plusu. ✨

Kao što je trening bitan za tijelo i um, tako su prijatelji bitni za srce i dušu, a najbitnija je osoba koju odaberete za cijeli život koja vam je zapravo najbolji prijatelj prije svega. 🫀

I Life is gud I 💛

Ovo je možda najteži opis koji pišem jer riječima je nemoguće dočarat ovaj dan. Pa ću samo reć hvala svima koji su ga ta...
22/06/2024

Ovo je možda najteži opis koji pišem jer riječima je nemoguće dočarat ovaj dan.

Pa ću samo reć hvala svima koji su ga takvog učinili. ❤️

Prvo hvala ide naravno mom 🥁🥁🥁 mužiću (is that even real?!) koji je od “neću se nikad udat” all independant no need a man girly napravio osobu koja cvili nakon pola sata što se ne vidimo. Iskrene čestitke na tome, rekli su nema nade da me itko trpi takvu blesavu i fLoW, ali the joke is on you now. 😂

Hvala našim kumovima .smrekar i .prebanda što su cijeli život uz nas u svakoj fazi života i kumstvo odradili sa srcem i to svjetski! 🥰

Hvala svim našim najbližima što su dijelili čaroliju taj dan s nama i što su svojim prisustvom doprinijeli prekrasnom vajbu. ✨

Hvala našoj koja je cijelo vrijeme držala konce u rukama, što je razumijela što želimo i podržala nas u svim našim ludim idejama. Što je najvažnije, skinula nam je ogroman teret s leđa i organizacija vjenčanja je bila no stress let’s say kad znaš da Anamarija ima sve pod kontrolom.

Hvala na ovim fotkama. Svaka riječ je suvišna. “Slika govori više od 1000 riječi” nikad nije bilo više real. Rekli su nam: “ma jednom ćete pogledat fotke i to je to”, mi smo ih pogledali 20 p**a doslovno u zadnja 4 dana. Toliko. 🥹

I na kraju što bi rekao Snoop dog - I wanna thank me, for believing in me, for keeping my standards high and secretly believing that true love still exists and if it’s not like THIS I don’t want it.🤍

Life is more gud than ever. 🍀

Jedna suradnja koja se nastavlja jer se pojavila nova ultra u planu, a ova je bila jako jako jako uspješna. ✨Suradnja s ...
08/05/2024

Jedna suradnja koja se nastavlja jer se pojavila nova ultra u planu, a ova je bila jako jako jako uspješna. ✨

Suradnja s ovako ludim likovima je dvosjekli mač - znaš da će odradit sve treninge po ps-u, a u isto vrijeme znaš da će i vrlo lako pretjerat kad ne treba i reć: maaaa napravio sam samo 20k više.🥲

Ali ih jako dobro razumijem jer - ja sam bila ista kad se mene treniralo i sad ja pametujem drugima za stvari koje sam i ja radila dok sam bila samo sportaš.

I to ti je tak - karma očito. Al dost dobra karma.😂

Jer su mi takve suradnje najdraže i time se više trudim bit trener koji je meni trebao kad sam se natjecala da razumije moje ludosti, moja stanja, moje lude želje i ciljeve.

Mislim da me osobno natjecateljsko iskustvo obogatilo više od bilo kojeg predavanja na faksu. Jer u svakom trenu više manje znam što se događa i zašto se događa, najviše u glavi. A često nam glava zna bit presudni faktor. pogotovo na ovakvim dugim trkama.

Nije loše ni fizički se dobro pripremiti, dapače. 🥸

I zato, hvala ovoj legendi od čovjeka što mi je dao svoje povjerenje, što testira moje strpljenje iz tjedna u tjedan i što imamo ovako baš dobru suradnju.🫂

Za još ultri i ludih ciljeva! 🍻

Ovako izgledaju naše suradnje. Bez osude, pritiska i korištenja brojki kao jedinog mjerila uspjeha. 💡S T. surađujem već ...
12/03/2024

Ovako izgledaju naše suradnje. Bez osude, pritiska i korištenja brojki kao jedinog mjerila uspjeha. 💡

S T. surađujem već dugo i kroz ove mjesece imale smo s dobrih i malo manje dobrih tjedana. Zbog njezinog kroničnog stanja s koljenima koja često padnu pod neke upalne procese, zbog čega ju ograničavaju u trčkanju morale smo pronaći optimalan način kako da to držimo pod kontrolom i da bez straha nastavi s trčkanjem.

Ovo nije bio linearan napredak, već smo išle gore-dolje, pa malo više gore, pa malo više dolje. 📊

Što je na kraju rezultiralo da T. otrči predobru trku za koju nije ni mislila da će imati toliko dobar rezultat i tako dobar feeling na koji sam preponosna. 🥹

Iznimno sam zahvalna što mi je dala svoje povjerenje u svom dosta ranjivom stanju i da mi je vjerovala kad sam joj rekla da “good things take time” i nakon mjeseci i mjeseci upornosti i ne odustajanja tu smo danas gdje jesmo. 🥇

Kad mi je rekla: “hvala ti što ne odustaješ od mene”, pomislila sam “hvala tebi što ne odustaješ od sebe.” 🫂🫂

Jer ja sam tu da te poguram, savjetujem, cheeram, optimiziram ti treninge, maksimalno se posvetim planiranju i programiranju, ali ipak si ti tu da obuješ tenisice i odradiš ✨the work✨.

I zato T., hvala ti što nisi odustala od sebe.🤍

Jer tvoje pobjede su moje pobjede. 🏃🏽‍♀️

P.s. Ako se pitate otkud rakije na trci, očito niste upoznati s trail zajednicom. 😂

🔁Osim što povećanjem kadence postajemo ekonomičniji, u isto vrijeme poboljšavamo tehniku trčanja jer izbjegavamo overstr...
26/02/2024

🔁Osim što povećanjem kadence postajemo ekonomičniji, u isto vrijeme poboljšavamo tehniku trčanja jer izbjegavamo overstride iliti predug korak čime ti je narušena ekonomičnost trčanja. I tako u krug.

🦋Isto tako, smanjujemo opterećenje na zglobove, koljena i kukove jer što imaš bolju tehniku to imaš “lakši korak”.

🏆Zato kadenca nije samo povećanje broja koraka, već poboljšanje sveukupne tehnike trčanja.

☝🏼Nemoj nikako krenuti prenaglo s povećavanjem kadence već daj tijelu vremena da se navikava na veću kadencu da ne bi došlo do neželjenih efekata.

🎧Moj najdraži način za povećanje kadence jer pratit beat u pjesmama i na taj način pustim mozak na pašu i plešem dok trčim. Doslovno možeš i pronaći playliste s točno određenim bpm-om samo upišeš npr. 170 bpm songs/playlist i eto te. Trčiš svojom zadanom kadencom i vajbaš.

🎹A ako ne voliš slušat glazbu dok trčiš, skini si metronom (od kojeg imam traume još dok sam svirala klavir) i pusti ga nek ti udara tempo.

Ako imaš još neki način za povećanje kadence, slobodno ga podijeli u komentaru. 😃

Address

Zagreb

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Life is gud posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Life is gud:

Share