27/05/2026
[REZIME SEZONE]
Sezona 25/26 je iza nas, nadamo se da se nikad neće ponoviti. Jedna od najgorih sezona u povijesti NK Osijeka.
Iza grupe je ostala vrlo sadržajna sezona, sezona u kojoj smo nailazili na brojne prepreke i izazove koje smo uspjeli ispratiti, svladati nešto bolje, nešto malo lošije. U sezonu smo ušli svjesni da nas čeka rat sa sada već bivšom upravom kluba, uspjeli smo se othrvati sa svim smicalicama koje su nam postavljali i ostali smo dosljedni svojim idealima i stavovima svo to vrijeme.
Sezona nije počela baš bajno, loša izdanja na derbijima na početku sezone su nam se dogodila, loše brojke u kopu, loše navijanje, ali sve to smo ispravili već na prvom gostovanju u Varaždinu gdje je 300 ljudi prisustvovalo proslavi 20 godina "kostura" uz prigodnu koreografiju i dimijadu. Nakon toga pred nama je bio veliki izazov i situacija koja se vjerojatno nikada nijednoj grupi i klubu nije dogodila-6 uzastopnih gostovanja(P**a, P**a kup, Gorica, Koprivnica, Maksimir i Rijeka), grupa je i to sve ispratila uz dosta respektabilna izdanja s obzirom na situaciju. Nakon toga, došlo nam je i jedno od najboljih izdanja dosada na Pampasu, protiv Varaždina uz krcat kop, odlično navijanje, bakljadu i koreo "Country roads take me home..."
Malo po malo vrijeme je odmicalo i došao je rođendan grupe koji je odrađen spektakularno! Kockice su se posložile da rođendan slavimo baš na Gradskom vrtu. Odradili smo najmasovniji korteo u povijesti grupe, 3 koreografije, zapalili brdo pirotehnike. Što se pirotehnike tiče i ove je sezone bila na visokom nivou. Prvi smo na našoj sceni uveli rimske svijeće. Organizirana je i prva Bijelo-plava noć gdje su nastupili naši lokalni bendovi, a nadamo se da će u budućnosti biti na još vrćem nivou!
Kad se sve skupa zbroji, možemo biti zadovoljni gostovanjima ove sezone gdje smo za razliku od prijašnjih nekoliko sezona uspjeli podići neku konstantu ljudi na gostovanjima. Domaće utakmice ove sezone nisu dobre i ne možemo biti zadovoljni, uz par dobrih izdanja na manjim utakmicama sve ostalo je za zaborav i moramo raditi na tome. Oživili smo neke stare pjesme, uveli neke novitete...
Sada nam slijedi ljeto i neke druge aktivnosti tokom pauze od prvenstva!