Tuur de Estõunia on kahe eesti naise - Helga Kilometrova ja Selga Kilometrova 15+ aasta jooksul kestev ettevõtmine, mille käigus vallutatakse kondiauru abil ära KOGU EESTIMAA. Olgugi et esimene matk lõppes ekstreemsusega - jäädes teel Kassarist mandrile Haapsalu kandis tohutute paduvihmade kätte, ei jäänud muud üle kui sügada edasi kuni öösel kell 3 randusime 170km sõitnuna finišisse Pärnumaal Tor
is. Isegi mitte see ei morjendanud meid, vaid pigem andis indu juurde ning lükkas käima eelmainitud projekti "Tuur de Estõunia"
Mõningad põhireeglid matkal:
1) Matka pikkus = (kuni) 7 päeva
2) Matk algab ja lõppeb Toris või Tartus (kui pole määratud teisiti :) )
3) keskmine liikumiskiirus = 13km/h
4) äratus - Helgal 6.45; Selgal 7.30 (või siis kui Helgal on ammu hommikupuder-tee/kohv valmis saanud). Vanaduse kasvades kasvab ka aeg :)
5) mehed jäägu koju ehk naised saavad SUUREPÄRASELT ise ka matkal hakkama
6) matkal on KEELATUD interneti kasutamine
7) telefoni võib sisse lülitada vaid erandkorras (näiteks juhul, kui vaja kodustele matka seisu raporteerida)
8) Helga ülesanded = loodusväärtuste ekspert; rataste tehniline hoole; tulemeister + (sopa)kokk
9) Selga ülesanded = kultuuriväärtuste ekspert; kaardilugeja; prügiautojuht; šokolaadivarude valvur (et Helga neid nahka ei pistaks);
10) Igal matkal on teema. Näiteks: 2012 = "Planking"; 2013 = "Roosa"; 2014 = "Russian special"
..tegemist on meie aasta tippsündmusega, kus uue aasta matka ootame juba veel enne, kui eelmine on lõppenud =D.