10/05/2026
2.KOLO EXTRALIGY DOPADLO PODLE OČEKÁVÁNÍ !!!
V nejvyšší soutěži vzpěračů bojovali ve druhém, tzv. semifinálovém kole, naši muži s loňským mistrem a vicemistrem ČR, takže se nedalo očekávat nic jiného než třetí místo a "postup" do skupiny o udržení, kde se utkáme na podzim s borci Ostravy a Olomouce.
Naše družstvo navíc postihla nebývalá marodka, když dva naši závodníci nemohli startovat pro nemoc vůbec a Kuba Gorný nastoupil s nedoléčenou virózou, ale vedl si dobře a udělal druhý nejlepší výkon v družstvu. Nejlepším z našich byl Karol Samko, účastník nedávného ME a přes 300 bodů Sinclaira se dostal ještě Nikolas Ladomirjak, který překvapil osobákem v nadhozu na 150 kg. Svůj křest v extrralize mužů si odbyl Jakub Šlachta a vedl si nad očekávání dobře. Vytvořil si osobní rekord ve dvojboji a málem i v nadhozu, ale 122 kg nakonec odolalo :-). Druhý nováček, Tomáš Bruk, naopak neměl svůj den a nepředvedl na co má. Petrovi Haukemu vyšel trh, ale v nadhozu zůstal na základu. Takže se vidíme na podzim v souboji o udržení extraligy ...