02/09/2018
Dnes se mi na vyjizdce vážně vůbec nechtělo mluvit... Pršelo, Apolo tak nějak fungoval-nefungoval...a všude bylo krásné večerní ticho... A i kdyz jsem chtela aby vyjizdka proběhla jako maly trénink, byla jsem laxni a laxni byl i muj kůň... Trochu me to štvalo ale nejak jsem neměla moc chut s tím něco delat.. Prostě taková nálada co se obcas povede a mate chut veškeré povinnosti hodit za hlavu.. Jindy na svého kone během jizdy hodně mluvim a on podle hlasu dobře pozná co a jak. Ted jsem ale mela pusu jak zalepenou a i kdyz moje hlava breptala ostošest, mluvit ani nahodou... A tak mi hlavou bleskl napad, ze bych mohla zkusit praci na myslenku.. Cítila jsem se na to dokonale pripravena...😋 Apolo, jelikoz jsem byla neobvykle tichá, pomalu a bez zajmu kracel. A ja se zacala soustredit na svuj umysl.. Prestala jsem se vnimat jako mluviciho tvora a precvakla se pouze na myšlenkové pochody. A byl prede mnou ukol, JAK se domluvit s konem...Řeč tela najednou nestačila, jelikoz mame opravdu hodne nauceno na slova. A ja si najednou uvedomila, jak strasne velky je to rozdil mluvit na kone nahlas a mluvit na nej jen uvnitr hlavy.. Energie... To bylo to nove, co jsem musela ke komunikaci vytvorit. Najednou nesly slova jen z pusy a hlavy jako obvykle ale odnekud zevnitř, hluboko uprostřed tela.. Tak jedem! Dala jsem koni povel myslenkou a cekala co se bude dit... Pomalu ale s klidem se rozklusal.. Ty jsi sikula! Pochválila jsem ho v duchu a pohladila po krku. Kdybych to rekla slovem, Apolo uz by stal a otacel se pro odměnu. Ted to ale vzal s klidem a uvolnene klusal dal. Ššš...pomyslela jsem a on přešel do kroku... Párkrát jsme to zopakovali a ja zjistila ze na to velice hezky a bez problemu reaguje. Zmeny chodu, klus, cval, krok, plnil bez vahani kdykoli jsem dala myslenkou povel. Nebylo to tak těžké. A ani trochu jsem nemela potrebu to říct nahlas... Trochu problem byl jen v zastaveni, kdy sice na vnitřní Ššš...zpomalil ale na Hou! , které následovalo uz nereagoval. Zkousela jsem to znovu a znovu a pridavala na intenzitě a zároveň pridavala i řeč tela.. Během par pokusů pochopil a nakonec zastavil na prvni vnitrni pobidku❤️.. Mela jsem pocit, ze ho to normálně baví. Úplně obživnul a když jsem z nej pak na chvíli sesedla a pokracovala v teto komunikaci i po cestě domu, čisel z nej zájem a ocekavani. Domu jsme dosli v krasnem vzájemném napojeni a ja na nej nemusela promluvit ani po odsedlani ani kdyz jsem ho vedla do ohrady. Vše vnimal naprosto automaticky a mnohem lip nez slovy, vic si hlidal i mou rec tela.. Bylo to skvělé 😍 Nikdy jsem si s nim tak krasne nepokecala aniz bych rekla jedine slovo. :-D . Vsem tuto komunikaci vrele doporucuji 😁 Zkuste to a napiste mi sve zazitky a jak reagoval vas konik! Těším se ❤️