15/09/2024
Turnaje registrovaných hráčů (STR do 1800 bodů) u příležitosti 55. výročí založení klubu se dnes zúčastnilo rekordních 31 účastníků. Hráči a hráčky přijeli do Kovářova z Písku, Mirotic, Klučenic, Sedlčan, Českých Budějovic, Oseku, Chraštic či Prahy.
Na úvod přivítala hráče starostka Kovářova Gabriela Zítková, která předala Františku Špetovi pamětní medaili jako ocenění jeho celoživotní práce pro kovářovský stolní tenis. Obec Kovářov také do soutěže věnovala koláče z místní pekárny.
Pavel Hroch, náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro venkov, kulturu a památky, ve své řeči vzpomněl na některé bývalé hráče, se kterými se sám potkával za zelenými stoly. Minutou ticha jsme pak vzpomněli na Jiřího Vlka a další kamarády, kteří již odešli do pingpongového nebe. Pavel Hroch tradičně pro vítěze věnoval krásné poháry.
O napínavé zápasy na turnaji opravdu nebyla nouze. Soutěž útěchy vyhrál Pavel Poslední ze Sedlčan. Třetí místo v pavouku hlavní soutěže obsadili Kryštof Lahodný ze Sokola ČB a Jan Vašek z Mirotic. Ve finále se utkali kovářovští odchovanci Miloš Frýdl, který nyní hraje za pražské Stodůlky, a Michal Špeta, který nyní nastupuje za Bechyni. Hráči finále ozvláštnili tím, že se rozhodli hrát s malými pálkami. Pohár pro vítěze turnaje si nakonec odnesl Miloš Frýdl.
Chtěli bychom poděkovat našim velkým podporovatelům: Obci Kovářov a Pavlu Hrochovi. Petru Venclovi za zorganizování vynikajícího občerstvení. Členům našeho klubu, kteří přidali ruku k dílu a zajistili hladký průběh obou turnajů. A v neposlední řadě děkujeme všem hráčům a hráčkám, kteří do Kovářova přijeli a přispěli tak k více než důstojnému oslavení výročí našeho klubu.