14/09/2024
Proč jsem se rozhodla s jógou vstoupit do on-line světa?
Vzpomínám si velice dobře na okamžik, kdy jsem po devítidenní meditaci přijela domů, dalo by se říci, že jsem se vznášela. Mí milovaní již měli sbaleno a odjeli jsme na chalupu. Začal Lock Down a na chalupě jsme zůstali 2 roky.
Měla jsem prvňáčka a tak jsme se učili číst, psát a počítat.
Jako učitelka jógy jsem nemohla dělat svou práci.
V té době mě začali oslovovat klienti ( to slovo zní strašně - jsou to totiž přátelé ), jestli bych jim nechtěla dělat on-line lekce, že jim jóga chybí, sami se cvičit nedonutí, o dechových technikách ani nemluvě!
Absolutně a jednoznačně jsem to zamítla!
Jóga přece není jen cvičení!
Má mnohem větší přesah!
Potřebuji si s lidmi na kurzech povídat, naslouchat jim, vnímat jejich těla - jak fungují, sledovat jejich dech, emoce, bloky radosti i starosti. To vše vytváří vztah mezi nimi a mnou, vzniká zde důvěra a s tou potom lze o tělo, mysl i ducha lépe pečovat. Můžeme fyzicky i mentálně růst.
Co se tedy stalo, že jsem změnila názor a vstupuji na jeviště tohoto Matrixu zcela odhodlaně a s nadšením?
Nutno podotknout, že je to pro mne velké vystoupení z komfortní zóny!
Odpověď je jednoduchá.
Doba si to žádá.
I když mnohdy s povzdechem hodnotím intenzitu prožívání této reality sociálních sítí mladými lidmi, v podstatě mám ráda posun, vývoj, konfrontaci a přehled.
Jsem toho názoru, že pokud cokoliv, co užíváme, dokážeme ovládat, nastavit si hranice, je to vždy ku prospěchu věci.
Nastává doba, kdy pokud chcete učit jógu živě a nevlastníte studio s více lektory, není možné to zvládnout. Tělo máme pro tento život jen jedno. Vést denně 3 a více lekcí zkrátka nejde.
K tomuto rozhodnutí mi také velmi pomohli Martin a Zuzka. Chodili ke mě na jógu kdysi a zase se vrátili.
Zuzka by ráda chodila cvičit 2x týdně, pracovní povinnosti jí to ale nedovolí. Po lekci mi sdělila, že aby si mohla zacvičit doma, předplácí si jinou lektorku. Raději by ale mě, aby tak jógu měla ucelenou.
A tak netrvalo dlouho a já se tedy definitivně rozhodla.
A jak už to v životě chodí, když se pro něco rozhodnete odhodlaně a s čistými úmysly, do cesty vám začnou vstupovat lidé, které právě potřebujete k uskutečnění svých záměrů.
Díky, Kachno🙏❤️🙏
Vím, jsem dlouhá, musím přeci zaujmout do dvou vteřin??
Jinak mě sroluješ a odhodíš do škatulky nezajímavých příspěvků?
Tak ať!
Jestli ale stejně jako já vnímáš, že i v tomto rychlém světě našich nástěnek a zdí toužíš po pomalejší flow - rozuměj vlně - 😉 , pojď se mnou. Jsi to právě ty, kdo mě zajímáš.
Tak moc se těším na nová přátelství a výzvy.
A neboj, mám to vymyšlené.
I když budeš z obýváku cvičit, dýchat a meditovat prostřednictvím mých videí, konfrontací a povídání se mnou se nevyhneš.
Děkuji za pozornost.
A jestli jsi dočetl až sem, jsi můj člověk! Tleskám!
O tom jak to s jógou mám a jak přistupuji k učení se dočteš na mých stránkách.
❤️
https://www.jogadenisa.cz