26/04/2026
Weekend na medal
W sobotę, 25 kwietnia, w Legnicy odbył się ###V Puchar Dolnego Śląska w Karate Sportowym. Organizatorem tego wydarzenia był Klub Karate Shotokan „Tora”.
W zawodach wzięło udział blisko 150 karateków z 11 klubów Polski i Czech, rozegrano ponad 300 osobokonkurencji .
Nasz klub reprezentowało 7 zawodników , którzy wywalczyli 11 medali: 4 🥇złote, 3 🥈srebrne i 4 🥉brązowe. Oto nasi medaliści:
- Zosia Wróbel – złoto w Kata Juniorek Młodszych (14-15 lat)
- złoto w Kata Juniorek (16-17 lat),
- Karolina Górska – złoto w Kata Masters Open
- Jan Zieliński – złoto w Kata Masters +60 lat
- Zdzisław Salamon – srebro w Kata Masters +60 lat
- srebro w Kata Masters 55-60 lat
- Filip Lubryka – srebro w Kata Junior Młodszy (14-15 lat)
- brąz w Kata Junior (16-17 lat)
- Marta Kukuła – 2 brązy w Kata Juniorek Młodszych (14-15 lat) i Kata Juniorek (16-17 lat)
- Damian Błaszczyk – brąz w Kata Mężczyzn (35-45 lat)
Brawo Wy 👏👏👏
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Ostrzeszowie za sfinansowanie opłat startowych naszych zawodników.
Specjalnymi gośćmi zawodów byli shihan Wacław Antoniak - 9 Dan, v-ce prezes PZK oraz shihan Janusz Piepiora - 9 Dan, prezes Dolnośląskiego Związku Karate.
Tradycją zawodów w Legnicy jest uhonorowanie najstarszego i najmłodszego uczestnika turnieju, statuetkę dla najstarszego startującego otrzymał shihan Jan Zieliński. Różnica wieku wynosiła, bagatela, 64 lata.
Na zawdy do Legnicy młodzi karatecy wyjechali pod opieką shihana Jana Zielińskiego.
Specjalne podziękowania dla pani Karoliny Górskiej i pana Zdzisława Salamona za zapewnienie bezpiecznego transportu a dla pani Karoliny za zdjęcia z turnieju.
Na tym nie koniec bo w niedzielę 26 kwietnia, dwoje naszych zawodników, pod opieką państwa Wróblów, wyjechało do Grójca na VIII Ligę Karate IKA Poland.
W zawodach wzięło udział blisko 250 karateków z 20 klubów Polski, Łotwy i Irlandii.
Nasi zawodnicy spisali się świetnie i wywalczyli 3 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy.
- Zosia Wróbel – złoto 🥇w Kata Juniorek Młodszych i srebro 🥈 w Kata Juniorek
- Paweł Olejnik – brąz 🥉w Kata Seniorów.
Wielkie brawa 👏👏👏
Gościem specjalnym był Christophe Pinna (Francja) były wielokrotny Mistrz Świat i Europy w kumite.
Zdjęcia z Grójca zawdzięczamy panu Krzysztofowi Wróblowi.