31/05/2026
Zdravím všechny sledující,
v sobotu 30.května začala naše ,,fotbalová,, pouť a tak se u nás chystalo jedno utkání...to tradiční pouťové.⚽️
Naše Stará garda si totiž pozvala na sobotu mužstvo Sokol Daleké Dušníky , které bylo složeno z hráčů kdysi hrajících Krajské a Okresní soutěže a nebo někteří ještě hrají soutěž stejně jako naši hráči - za béčko. 🎊
Utkání předcházelo tradiční focení obou mužstev a od počátku se hrálo v přátelském duchu jak se na takové utkání sluší.
Vlastní utkání přineslo v krásném počasí ( hráno 2x35 min.) řadu hezkých fotbalových akcí, kdy mužstva využívala tradiční hokejové střídání a přicházely i branky.
Do vedení šlo naše mužstvo po brance Ondry Šimka, který se prosadil hned zpočátku utkání, hosté se ale nenechali zahanbit a také se snažili útočit, nutno ale říct že branku moc neohrožovali až na jednu pěknou střelu, kterou zlikvidoval Buri v naší brance.
Naše mužstvo se snažilo kombinovat ,ale ne vždy se vše dařilo navíc některé borce neposlouchal balón což se stává, přeci jen fotbal už většina hráčů hraje spíše sporadicky. A tak góly moc nepadaly a do kabin se šlo za stavu 1:0.⚽️
Ve druhém poločase si zachytal také náš druhý brankář M.Čermák a i mužstva začala střílet branky. Další pěknou branku přidal Ondra Šimek, když se dostal na velkém vápně k míči a technicky střelou po zemi k tyči překonal hostujícího brankáře podruhé - 2:0.⚽️
Další akce přicházeli a také padl další gól, to když se po Ondrově přihrávce dobře zorientoval ve vápně Stany, nabil proti noze Pepovi Dvořákovi a ten utaženou střelou na zadní tyč dal už na 3:0.⚽️
Pak vlivem útočných choutků domácích přicházeli šance i na druhé straně, kde při jednom ze soubojů ve vápně fauloval Kyri a hosté snížili z penalty, kterou proměnil Tonda Švagr - 3:1⚽️
Domácí v této fázi utkání hráli spíše ve středu pole a útočili spíše z brejků. Hosté se snažili přidat ještě další branku, což se jim povedlo poměrně slabou ,ale skákavou střelou a domácí brankář se červenal - 3:2.⚽️
Domácí opět zbystřili a také trochu přidali a po jedné z akcí, kdy poslal přihrávku Ondra Šimek na rozeběhnutého Lukáše Hanuse zvýšili své vedení ( Lukáš obešel brankáře a zakončil do prázdné branky ) na konečných 4:2⚽️
Na závěr se šlo ještě do penaltového rozstřelu, kdy domácí zvítězili 4:3 ( penalty za domácí proměnili : Standa Hanuš, Radek Pecháček, Míra Švagr, David Kyrián ) a mohli tím tak poděkovat divákům za jejich účast a podporu na pouťovém utkání. 💪💙
Utkání řídil rozhodčí Daniel Němec a na lajnách vypomohli Lukáš Macháč a Tomáš Macháč - moc děkujeme.👍
Speciální poděkování patří také našim tradičním sponzorům Restaurace a penzion Na Růžku , Řeznictví Jaromír Dvořák a skvělé Jitce Macháčové za velikou pomoc při přípravě občerstvení a holkám v kantýně, které se starali o naše hrdla a žaludky.🍺🌭
Stany