30/09/2022
Dragi obožavatelji i prijatelji!
Na nečiju žalost i na nečije veselje, Mokri Banditi se ove godine natječu u Prvoj Šibenskoj mininogometnoj ligi ŠRC Mandalina.
Prvo kolo je odigrano i unatoč očekivanjima, pojedinaca pa čak i jednog dijela vodstva i članova ekipe, završilo je prihvatljivim porazom i dobrom igrom.
Igrali smo protiv dobro organizirane ekipe Čiste Velike, i s obzirom na probleme koje smo imali, i koje ćemo i dalje na žalost imati, pružili smo popriličan otpor protivniku.
Vodili smo na kraju prvog poluvremena zasluženo 1:0, golom Ponoša, uz još jednu priliku kojom smo pogodili stativu-prečku.
Drugo poluvrijeme smo otvorili solidno, ali jedna mrtva lopta na drugoj stativi završila je u našoj mreži na nesreću vridnoga Bele, koji je samo htio izbiti loptu iz igre, ali je postigao eurogol u same rašlje suprotnog kuta svoje mreže.
Nakon primljenog pogotka nije ekipa Mokrih pala, već je pokušavala uzvratiti pogotkom, ali par krivih pasova najvrijednije vedete Mokrih, Nadoveze, završilo je na krivi način i bez rezultata, a jedan krivi pas je urodio i kontra napadom iz kojeg smo primili gol za 1:2.
Do kraja su Mokri pokušavali izjednačiti, ali je uslijedio kazneni udarac i utakmica je bila riješena. Na kraju 1:3 za Čistu.
Zaslužena pobjeda Čiste, ali samo za nijansu, unatoč brojčano jačoj klupi i kud i kamo većoj kvaliteti.
Mokri su pokazali veliku želju i evidentan nedostatak iskustva.
Moramo se i osvrnuti na dobar sudački par.
Zašto samo dobar? Zato što mnogima nije jasno kako može biti pokazan žuti karton za malo žešći prekršaj u duelu ili prigovor, i za oštar namjeran prekršaj s leđa nakon izgubljene lopte, i to iz drugog pokušaja namjernog udaranja nogom po nogama Belamarića (prvi pokušaj udaranja nije uspio gospodinu Mesaru)!
Nakon ovakvog udaranja s leđa i u namjeri, slijedi zagarantirani crveni karton! Gospodo u crnom!
Čak i u našem HNL-u, nakon naknadnog pregleda video zapisa uslijedio bi crveni karton i posljedično duža kazna gospodinu sa sjekirom, za primjer drugim drvosječama.
Niti u jednom, niti u drugom slučaju, Belamariću to ne bi pomoglo, jer mu slijedi duža pauza zbog posljedice udaranja, ako se uopće i oporavi. Za to vrijeme će gospodin drvosječa (Beneta???) i dalje igrati za svoju ekipu i veseliti se pobjedama i nasječenim kubicima drva.
Kako je ovo rekreativna liga, mišljenja smo da bi organizator i suci, koji ipak imaju kvalitetu, mogli razmisliti o drastičnijem kažnjavanju sličnih događanja na terenu.