14/10/2025
Juniori tenis kluba Spartak ekipni vicešampioni Srbije…
Ekipno prvenstvo Srbije u tenisu za igrače do 18 godina održano je na teniskim terenima u Dudovoj šumi u tehničkoj organizaciji Tenis kluba Spartak.
Ekipa Spartaka je na ovom prvenstvu postala vicešampion Srbije naklon što su u veoma uzbudljivom finalu u dramatičnom meču poraženi od Crvene Zvezde na gem količnik. Po pravilima Teniskog saveza Srbije ekipni dueli u juniorskoj konkurenciji igraju se na četiri meča, jedan dubl i tri singla. Dubl Crvene Zvezde, Đokić/Oparnica bio je bolji od Despotovića i Ćeramilca sa 2:1 (3:6, 6:4, 10:7). U singl partijama Marko Šavija doneo je još jedan bod Zvezdi pobedom nad Maksimom Despotovićem od 2:0 (6:0, 6:3). Usledile su dve singl pobede Spartakovih juniora, Relja Teodorović je pobedio Filipa Đokića sa 2:0 (6:3, 6:3), a Luka Ćeramilac je bio bolji od Alekse Oparnice sa 2:1 (4:6,7:6 (4), 7:5). Finalni meč je tako završen rezultatom 2:2, pošto je i broj osvojenih setova bio identičan 5:5, prvaka države je odlučio gem količnik koji je bio na strani Crvene Zvezde 44:43, pa su tako postali novi ekipni prvaci Srbije.
Interesantno je da je ekipa Crvene Zvezde na isti način izborila finale pošto je u polufinalu savladala Partizan sa 2:2 (40:39). Spartak je na putu do finala prvo sa 4:0 pobedio TK Agrimes a zatim u polufinalu TK Balans iz Zemuna sa 3:1.
Juniorsku ekipu Spartaka činili su: Luka Ćeramilac, Relja Todorović, Maksim Despotović, Barna Filipaš, Vuk Crnčević, Marko Dožić. Trener Ladislav Demeter.