Uglavnom su je igrali tadašnji studenti a tereni su se nalazili u dvorištu SUP-a, Doma JNA i gradskom bazenu. Ubrzo su improvizovani tereni po dvorištima nekih osnovnih škola. na Sandžačkim igrama u Novom Pazaru osvaja prvo mesto.
1966. godine osniva se Rukometni klub "Ras" i Odbojkaški klub "Mladost". OK "Mladost" se takmiči samo jednu godinu i prestaje sa radom dok je RK "Ras" nastavio sve do d
anašnjih dana promenivši u hodu ime u RK "Novi Pazar". Grupa entuzijasta i Skupština opštine Novi Pazar 1977.god. prave osnivačku skupštinu i tu se rađa OK "Novi Pazar" koji u kontinuitetu traje do danas. Za tih 37 godina postojanja i rada kroz klub je prošlo na hiljade pionira. Klub je uvek pružao kvalitetnu obuku i dobar pedagoški rad. Sve rukovodeće strukture u klubu bile su izuzetno predane radu pa su na čelu sa svojim predsednicima davali sve od sebe kako bi klub napredovao. Bilo je dosta uspona i padova u radu Kluba ali masovnost i kvalitet odbojkaša iz generacije u generaciju je bio očigledan. Potvrda dobrog rada u klubu je ulazak u Super ligu Srbije, u aprilu 2014.godine kada su sve želje i snovi entuzijasta i odbojkaša Novog Pazara konačno ostvarene. U prvoj sezoni igranoj u Super ligi Srbije OK "Novi Pazar" završava na četvrtom mestu i dolazi do polufinala playoff-a, čime je izboreno učešće u CEV Challenge Cup-u naredne sezone. Ovim je OK "Novi Pazar" postao prvi sportski kolektiv koji igra neko evropsko takmičenje.