11/05/2026
Naše juniorke sedme u Srbiji!
Posle odigranog Finalnog turnira Prvenstva Srbije za juniorke naš tim je posle poraza od Beograda (2:3), Tenta (2:3) i Omladinca (0:3) pobedio ekipu Leskovca (3:0) i u konačnom plasmanu zauzeo sedmo mesto.
Srem iz Sremske Mitrovice je prvak Srbije u konkurenciji juniorki, pošto je u finalu savladao Crvenu zvezdu sa 3:2. U utakmici za treće mesto, Omladinac iz Novih Banovaca je pobedio Beograd sa 3:1. Marija Babalj, korektor Srema, proglašena je za najbolju igračicu (MVP) turnira.
Medalje, pehare i trofeje najboljim ekipama i pojedincima podelili su Petar Bogunović, predsednik OSV i potpredsednik OSS, Nevena Plavšić, pomoćnik gradonačelnik Kruševca za omladinu i sport, Zoran Pavličević, predsednik Međuokružnog odbojkaškog saveza Raško-Rasinskog okruga, Lazar Jović, predsednik Odbojkaškog saveza Kruševca, Ivan Radivojević, koordinator mlađih selekcija OSS, Vladimir Medenica, drugi trener kadetkinja Srbije, Nenad Davidović i Goran Veljović, delegati turnira, Svetlana Pereković, član Takmičarske komisije OSS, Slavoljub Tanasković, predsednik OK Omladinac, i Slobodan Stojilković, predsednik OK Srem.
MVP: MARIJA BABALJ (SREM)
KOREKTOR: PETRA MAČKOVIĆ (OMLADINAC)
TEHNIČAR: UNA DOBRIČANIN (CRVENA ZVEZDA)
LIBERO: DUNJA STANKOVIĆ (SREM)
BLOKERI: KATARINA GAGIĆ (OMLADINAC) I ELENA MARTIĆ (BEOGRAD)
PRIMAČI: NAĐA ANTONOVIĆ (CRVENA ZVEZDA) I SARA KRSMANOVIĆ (SREM)