05/03/2026
💙 Грижата за здравето не трябва да е постфактум, а да е изпреварваща.
Това беше основното послание по време на Деня на здравето в София Тех Парк, организиран съвместно с Лаборатория "Рамус", който събра представители на компаниите в Парка, лекари и здравни специалисти. 🏢🩺
В рамките на инициативата под мотото „Всеки ден е подходящ за профилактика!“ всеки служител или работещ на територията на Парка можеше да направи важни за здравето му изследвания и да се консултира с лекари и здравни специалисти. 🧬💉
„Всяко действие в посока превенция на заболявания е навременно и важно за служителите и за успеха на бизнеса“, подчерта изпълнителният директор на София Тех Парк Тодор Младенов. 💡
„От страна на държавата се работи да бъде променена тази обърната пирамида на повече болнични хоспитализации и по-малко профилактика. Акцент в дейността ни е да се грижим за здравето на нацията преди да се появят заболяванията“, посочи зам.-министърът на здравеопазването д-р Петър Грибнев. 🏥
По време на срещата беше поставен акцент върху значението на профилактиката, движението и навременните медицински изследвания за предотвратяване на хронични заболявания и за поддържане на добро здраве. 🏃♂️🥗
В дискусията участваха представители на институции, неправителствени организации, медицински специалисти и експерти, които обърнаха внимание на необходимостта от по-активна превенция и повече грижа за здравето както на индивидуално ниво, така и в работната среда. 👥
Събитието беше подкрепено и от представители на Министерство на младежта и спорта, Национална спортна академия „Васил Левски“ и Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България . 🎓🤝
💡 Здравето е основа за устойчиво развитие – както на хората, така и на бизнеса.