27/11/2023
Рожден ден..... ама с Дрънк късмет.
Таааа .... както всяка година решихме да празнуваме рожденните дни на двете остриета на отбора Atanas Musievski и Ванцерчето Иван Русенов на вода, но с Дрънк късмет дет се вика "оцелихме момента". Естествено няма какво да ни бутне и въпреки прогнозите за "свърши свят" акустирахме на яз. Церово. Запазихме 4ти и 5ти сектор да ни е широкичко.
Пристигнахме в петък следобед и след обстойно проучване с маркера (поради факта, че Чичето не искаше да се гмурка), избрахме позиции за тримата. След предварително изтеглен (НАГЛАСЕН) жребий, Чичето се падна в ляво към стената, Жаската в средата и мързеливия капитан в дясно. Както винаги на свободен риболов тримата играем с три различни тактики за да се види кое какъв ефект ще даде (ефекта три легла в една шатра даде най-добър резултат, особено че двете се ползват за багаж).
Чичето в дясно игра на най-дълбоко, точно на границата между сравнително чичтичко и доста тиня с храна +. Жаската игра на една терасичка на отсрещния бряг под едно дърво на средна дълбочина с храна +, а Мързеливия и мрънкащ капитан у плиткажа на паста и пва торби/мрежи (да не си претовари нежните ръчички).
Като монтажи използвахме Дригче, Рони ригче и КД ригче. Естествено въртяхме и сукахме какви ли не комбинациии като за стръв и накрая пак стандартното даде най-добър резултат.
При Чичето се открои двукомпонентното + с леко подлютяване, при Красивия Жас двуцветното + в лилаво, а при Мързела новата разработка балансирано (ама баш) +.
Като цяло за постоянно менящите си атмосферни условия (дъжд, слънце, студ, сняг, урагани, тайфуни и т.н) сме доволни от резултата (освен Мрънкащия, ама той не е доволен никога).
Успяхме да извадим 5 риби, като 3 от тях с прилични тегло 8-10 кг, като както всеки риболов в тоя период, рибите си вземаха в много малък диапазон на денонощието и всеки ден по едно и също време.
Важното е че бяхме на вода, отпразнувахме рд-тата (тортата ни я изядоха, ама важното е че казаха че беше вкусна) и прекарахме един уикенд заедно.
Следващия път повече риби и по-малко легла да се топлим....