PumptrackWarszawa

PumptrackWarszawa Społeczność, której celem jest doprowadzenie do wybudowania pumptracka w Warszawie. Najważniejszym założeniem jest dostępność tego toru dla każdego. Zmieńmy to!

Celem tej strony jest zbudowanie społeczności, która z kolei doprowadzi do zbudowania pumptracka w Warszawie. Ma on być: bezpłatny, możliwy do przejechania w każdym wieku oraz na każdym rowerze. W chwili obecnej można znaleźć kilka torów rowerowych w Warszawie i okolicach jednak w zasadzie każdy z nich skierowany jest do użytkowników zaawansowanych wymagający od rowerzysty posiadania umiejętności

na wysokim poziomie a czasem i roweru o odpowiednim rozmiarze kół. Kolejną sprawą istotną wokół pumptracka jest jego utrzymanie w stanie nadającym się do jazdy - przy torach ziemnych często trzeba popracować łopatą a chętnych do tego brakuje i w ten sposób społeczności, które zbudowały swój tor niechętnie widzą tam innych rowerzystów. Dlatego też naszym celem jest zbudowanie toru o nawierzchni asfaltowej nie wymagającej ciągłej pracy. Takiego toru nie da się zbudować przy pomocy łopaty i na dziko. Potrzebny jest do tego teren oraz fundusze i to właśnie jest nasz główny cel. W kilku miastach w Polsce powstały już takie inicjatywy i zostały zrealizowane przy wsparciu udzielonym przez Urząd Miasta - dlaczego Warszawa jeszcze nie ma? Co możesz zrobić dzisiaj? Polub stronę, zaproś znajomych do jej polubienia. Pomyśl co możesz zrobić i jak możesz pomóc. W chwili obecnej planujemy złożenie wniosku z budżetu partycypacyjnego ale i to wymaga poświęcenia masy czasu. Trzeba znaleźć miejsce, które będzie się do tego nadawało, przygotować kosztorysy, zdobyć poparcie dla projektu. Jeżeli podzielimy się pracą to pójdzie szybko i sprawnie. Być może masz pomysł jak inaczej zdobyć fundusze na taki tor? Napisz nam o tym. Dołącz do nas.

O i w końcu jakieś media podłapały pewnie wspierane przez Urząd :) O Urzędzie piszę z wielkej litery bo w sumie fajnie s...
19/09/2022

O i w końcu jakieś media podłapały pewnie wspierane przez Urząd :) O Urzędzie piszę z wielkej litery bo w sumie fajnie się współpracowało przez te lata budowania pumptracka. Dzieło jest skończone i kompletne.

 

Dzisiaj znowu moja wiara w ludzi została wystawiona na próbę. Młody człowiek postanowił zamalować tablicę na srebrno. Po...
24/07/2022

Dzisiaj znowu moja wiara w ludzi została wystawiona na próbę. Młody człowiek postanowił zamalować tablicę na srebrno. Poprosiłem, żeby przestał i zadzwonił po rodziców i o dziwo na tą propozycję spokojnie przystał. Więc w mojej głowie scenariusz był taki, że przychodzą rodzice oglądają szkody ja im daje numer do urzędu dzielnicy, gdzie umówią się na pokrycie kosztów naprawy. Drobny chuligański wybryk nie ma nad czym się emocjonować, każdy z nas w młodości (a i teraz w sile wieku) błądzi. Wystarczy pokryć koszty i po sprawie. Niestety po wielu konsultacjach telefonicznych (chyba z rodzicami) młody człowiek postanowił się oddalić z miejsca zdarzenia a ja nie miałem zamiaru go ścigać i się z nim szarpać, żeby nie zostać o coś oskarżony... Ciekawe czy rodzice doradzili mu taki scenariusz? No cóż następnym razem odbierać go będą z komisariatu policji, bo nie będę go o nic prosił tylko od razu wezwę odpowiednie służby.

Po raz kolejny okazałem się frajerem co wierzy, że ludzie popełniają błędy i jak się im je pokaże to gotowi są je naprawić.

Ech... to mój komentarz do odrzucenia i uzasadnienia odrzucenia Pumptracka nad Wisłą. Kto chce szuka sposobu, kto nie ch...
31/05/2022

Ech... to mój komentarz do odrzucenia i uzasadnienia odrzucenia Pumptracka nad Wisłą. Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu. Podobnie został uwalony skatepark na Białołęce, na szczęście jest osobny projekt na pumptrack, na który będzie można głosować.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część pieniędzy z budżetu Warszawy – zgłaszają swoje pomysły, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane przez Miasto.

26/05/2022

A jak jest po zmierzchu? Cudownie jest :)

26/05/2022

Inauguracja oświetlenia toru! W końcu!

Pierwszy snowboardzista na pumpie! A miejscówkę ktoś poznaje?
30/01/2022

Pierwszy snowboardzista na pumpie! A miejscówkę ktoś poznaje?

How to snowboard on pumptrack in winter ? Mateusz Ligocki, a multi Olympian, shows how he does it. This movie is sponsored by BOB (Bornonboard.com)Produced b...

28/08/2021

Powiem wam, że fajnie jest w Skarżysku. Skala robi wrażenie a dzisiaj jeszcze z okazji zawodów zaparkowały foodtracki.

Wolski pumptrack jak pamiętacie będzie oświetlony. Urząd już rozstrzygnął przetarg i podpisuje umowę. To może oświetlimy...
15/06/2021

Wolski pumptrack jak pamiętacie będzie oświetlony. Urząd już rozstrzygnął przetarg i podpisuje umowę. To może oświetlimy też oba tory na Ursusie? Zapraszam do głosowania!

Co do planów na tegoroczne głosowanie na Wolskim pumpie to głosujemy poidełko do wody. Stay tuned - wkrótce wrzucę informację a na razie jak bliżej waszemu sercu jest Ursus to oświetlajcie Ursus.

8 maja! Mało czasu na treningi. W tym roku odpuszczę :P A wy?
21/04/2021

8 maja! Mało czasu na treningi. W tym roku odpuszczę :P A wy?

Pisaliśmy ostatnio o szybko rosnącej liczbie pumptracków (oraz ich pasjonatów) na świecie. Polska nie jest wyjątkiem. W ostatnich latach dziesiątki torów pojawiły się w dużych miastach, miasteczkach oraz wsiach (jak ten efektowny obiekt na zdjęciu ;)).

W sierpniu 2020 po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Pumptrack, organizowane pod egidą Polskiego Związku Kolarskiego.
Do walki o tytuł Mistrza Polski stawiła się setka zawodników.

W tym roku Mistrzostwa są zaplanowane na 8 maja. Mają odbyć się na pumptracku w miejscowości Nisko na Podkarpaciu. Zapisy trwają. :)

11/01/2021

Pumptracki też się rozwijają! może nie tak szybko jak kiedyś komórki a obecnie samochody elektryczne ale zmiany są widoczne z każdym zbudowanym torem. Kiedyś były po prostu falki i bandy, potem doszły stoliki a teraz ciekawe betonowe przeszkody. Poniżej filmik z toru na Wawrze ale polecam też rzucić okiem na historyczne wpisy gdzie wrzucałem tor w Skarżysku z fajnym betonowym "featurem".

Wawer dostał prezent na święta :) I teraz dylematy siedzieć przy stole czy pakować rower w samochód 🤔
25/12/2020

Wawer dostał prezent na święta :) I teraz dylematy siedzieć przy stole czy pakować rower w samochód 🤔

Spójrzcie tylko na te foty 🤯 można się tam zgubić!
19/11/2020

Spójrzcie tylko na te foty 🤯 można się tam zgubić!

Adres

Spokojna 1
Skarzysko-Kamienna
26-110

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy PumptrackWarszawa umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do PumptrackWarszawa:

Udostępnij