11/05/2026
Sobota upłynęła nam pod znakiem kolejnych emocji w Polskiej Amatorskiej Lidze Slowpitch! 🥎🔥
Na boisku w Żorach mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami: Rawa Katowice, Barons Wrocław oraz Whoops Warszawa, z którymi rozegraliśmy aż dwa spotkania.
📊 Wyniki naszych meczów:
🥎 Rybnik Slowpitch Team 🆚 Rawa Katowice
10:5 ✅
🥎 Barons Wrocław 🆚 Rybnik Slowpitch Team 14:4
🥎 Rybnik Slowpitch Team 🆚 Whoops Warszawa 5:0 ✅
🥎 Rybnik Slowpitch Team 🆚 Whoops Warszawa 12:15
Po tej kolejce utrzymujemy się na 4. miejscu w tabeli i dalej walczymy o kolejne zwycięstwa! 💪
👏 Dodatkowo chcemy wyróżnić naszych zawodników, którzy zostali docenieni przez drużyny przeciwne za świetną postawę i bardzo dobrą grę na boisku! 🥎🔥
⭐ Emil Dudek - dwukrotnie wyróżniony
⭐ Natalia Balasińska - dwukrotnie wyróżniona
⭐ Julia Zmarzły - dwukrotnie wyróżniona
⭐ Sławek Bednarz
⭐ Rafał Krajewski
Takie wyróżnienia cieszą jeszcze bardziej, gdy są przyznawane przez przeciwników. Brawo! 💪
Ogromne podziękowania dla Pawła za świetne zdjęcia, które wrzucamy poniżej 📸
Kilka słów od zawodników:
🗣️ Paweł Stoszko
„Pełne zaangażowanie i świetna energia dla drużyny. Skutecznie motywowaliśmy się do walki o jak najlepszy wynik w slowpitchu. Do tego kilka solidnych hitów oraz bardzo dobra gra na pozycji miotacza, dająca drużynie pewność i spokój na boisku.”
🗣️ Sławomir Gosiewski
„Najważniejsze to nie zawieść drużyny, to jest ponad wszystko ”
🗣️ Szymon Brański
„Musimy wyeliminować błędy i zagrać z jeszcze większą pewnością siebie.”
🗣️ Natalia Balasińska
„Mimo wymagających meczów pokazaliśmy charakter i dobrą grę w obronie. Kilka pewnych outów i zespołowa współpraca dają motywację na następne rozgrywki !”
🗣️ Emil Dudek
„Udało mi się odbić 3 home runy, w tym jednego grandslama, z czego jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że to nie były moje ostatnie dobre odbicia w PALS-ie!” 💥
🗣️ Paweł Gramcow
„Super było zagrać w takim turnieju i złapać trochę boiskowego doświadczenia. Udało się kilka razy dobrze odbić i wejść na bazę, a atmosfera na boisku była naprawdę świetna.”
🗣️ Magda Majwald
„Każdy mecz pokazał, ile serca zostawiamy na boisku. Było dużo dobrej energii, walki o każdą piłkę i kilka naprawdę solidnych akcji w polu, które dały nam dodatkową motywację.”
🗣️ Julia Zmarzły
„Jako drużyna dobrze nam poszło, każdy się wspierał i motywował. Ja rozkręciłam się dopiero w trzecim meczu, łapiąc piłki na zapolu oraz odbijając same hity za infield. Cieszę się, że mogłam dołożyć coś od siebie dla drużyny!”
❤️ Na koniec jeszcze raz ogromnie dziękujemy Gepardy Żory za użyczenie swojego boiska 🥎
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i widzimy się na kolejnych meczach 🥎🥎🥎