16/03/2026
Wygrywamy Grupę Mistrzowską! 🫡 W swoim ostatnim meczu Grupy E w III lidze Lubońska Amatorska Liga Siatkówki wygraliśmy z drużyną Szarańczy 3:1 (12, 19, -13, 23). Tym samym odnieśliśmy jedenaste zwycięstwo ligowe z rzędu i zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w tabeli Grupy E. 💪
MVP tego meczu został wybrany nasz rozgrywający ⚔️ 96 Miłosz Jeżakowski, który od początku meczu świetnie prezentował się w polu zagrywki, sprawiając przeciwnikom ogromne trudności w przyjęciu, ostatecznie notując na swoim koncie aż 3 asy serwisowe.
Przed tym meczem było wiadomo, że do zajęcia pierwszego miejsca w Grupie wystarczy nam wygranie dwóch setów, ale mimo to naszym celem było przedłużenie serii zwycięstw i zakończenie drugiej fazy rozgrywek bez porażki. Świetnie weszliśmy w mecz, w pełni kontrulując wydarzenia na boisku. Pewnie wygraliśmy dwa pierwsze sety i po 34 minutach od pierwszego gwizdka mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa w Grupie E. Trzeci set był okazją do zmian. Na boisku pojawili się w niedzielę wszyscy zawodnicy, którzy byli w składzie na ten mecz. Niestety, nie udało nam się utrzymać skuteczności ani koncentracji i oddaliśmy tego seta przeciwnikom niemal bez walki. W czwartym secie, po powrocie do wyjściowego składu, gra toczyła się przez większość partii punkt za punkt. To jednak my przy stanie 23:23 zdobyliśmy dwa ostatnie punkty, kończąc mecz (jakże by inaczej 😉) punktowym blokiem!
Czeka nas teraz aż 6 tygodni przerwy przed Final Four, które zostanie rozegrane w weekend 25-26 kwietnia. Chcemy wykorzystać ten czas jak najlepiej na treningach i sparingach, żeby w ostatni weekend kwietnia z sukcesem powalczyć o medale i awans do II ligi LALS.
AVE!