10/03/2023
Dnia wczorajszego grupa SRU opublikowała wyniki z Operacji Nippkomi V ( https://fb.me/e/2lP5lGent )
Z dumą możemy ogłosić, że nasza „reprezentacja” zajęła 4 miejsce w tym wydarzeniu! 🥳🥳🥳
Poniżej załączamy nasz raport taktyczny, tabelę wyników oraz zdjęcia.
RAPORT TAKTYCZNY DZIAŁAŃ ODDZIAŁU ATOM 1 Z OPERACJI NIPPKOMI V
TAKTYKA
Melduję, iż po długich przygotowaniach, spotkaniach organizacyjnych i naradach przy układaniu taktyk, wzięliśmy sobie za priorytet zdobycie złota. W następnej kolejności zaplanowaliśmy zbadanie najbliższych stref promieniowania, a dalsze działania miały być dostosowane do informacji o pozycji wroga.
PRZEBIEG OPERACJI
Po przejęciu fotografki, wyruszyliśmy z punktu startowego szybkim tempem do miejsca przesłuchania. Przesłuchanie zakończono o godzinie 8:22 zdobyciem informacji o położeniu złota (33uxt6883761266), o śmierci 4 żołdaków oraz o tajnej broni Granatniku burzącym stropy którą jest głośnik bluetooth . Kierując się we wskazaną przez przesłuchiwanego stronę zauważyliśmy wroga. Zarządziłem unikanie kontaktu i przyśpieszenie tempa. Przeciwnicy nas śledzili, ale udało nam się od nich znacznie oddalić. Idąc dalej dostrzegliśmy snajperów od przodu. Rozkazałem okopać się i zrobić zasadzkę na śledzący nas oddział. Po stosunkowo długiej potyczce 7 naszych żołnierzy zginęło i udało się na rozstawiony chwilę wcześniej przeze mnie respawn. Straty wroga wyniosły ok. 5 martwych. Po naszej śmierci, 2 członkowie naszego oddziału uciekli razem z fotografką na wschód. Od tego momentu do ok. godziny 11:15 nasz oddział został podzielony. Po respawnie przez problemy komunikacyjne z dwójką eskortującą fotografkę przez pół godziny czekaliśmy w okolicach respa na ich powrót. Po tym czasie nadszedł kontakt najpierw ze wschodu, a chwilę później z północy, (były to dwa różne oddziały) i tym razem przeciwnik wyszedł bez strat. Podczas walk wrogi oddział atakujący ze wschodu przechwycił granatnik, którym mieliśmy zniszczyć patrol. Gotowi do ponownego startu ruszyliśmy na północ w stronę najbliższych stref skażenia w kolejności
7 pomiar zmierzony o godz. 10:38, wynik pomiaru 1,5.
8 pomiar zmierzony o godz. 11:12, wynik pomiaru 1,6.
9 pomiar zmierzony o godz. 11:31, wynik pomiaru 1,3.
Od tej pierwszej odstraszyliśmy wroga, na drodze do drugiej wpadliśmy w zasadzkę. Oponenci wyszli bez szwanku i poszli w swoją stronę. Stan osobowy naszego zespołu w tamtym momencie liczył 5 żywych w tym 4 lekkorannych zatamowanych, 3 martwych w tym medyk oraz dwóch w polu, z którymi nie mieliśmy kontaktu. Pośród tej piątki pozostało dwóch zdolnych do walki. Udaliśmy się do strefy skażenia numer 9 gdzie zidentyfikowaliśmy kolejnego wroga w oddali, jednak ten nie chciał kontaktu. Będąc w okolicach tej strefy nawiązaliśmy kontakt z pozostałymi dwoma żołnierzami, którzy przeżyli pierwszą potyczkę, wkrótce do nas dołączyli. Poinformowali oni nas o odnalezieniu dwóch kryjówek separatystów.
Wstępnie podane koordynaty kryjówki nr 2 o 9:50 okazały się błędne, poprawiono je na 33UXT Indie Echo Zulu Indie Indie Charlie Zulu Indie November o godzinie 10:26.
Kryjówka nr 3 została odnaleziona o godzinie 11:03 jej współrzędne to 33UXT India Delta Alfa November Echo India Alfa Oscar Romeo Oscar
Mając podwojone siły, bo już 4 zdolnych do strzelania, dotarliśmy do strefy skażenia nr 8, a następnie do centrum promieniowania. W tym samym czasie medyk i 2 innych żołnierzy weszli na pole walki i szli długą drogę w naszym kierunku. Odpowiednio oporządzony przystępiłem do pobierania próbki. Równocześnie jeden z niemożnych do strzelania żołnierzy, wysunięty najbardziej do przodu powiadomił o zbliżającym się wrogu. Ten sam żołnierz zginął parę minut później zasłaniając jednego z naszych snajperów. Zarządziłem odwrót w stronę Zrzutu nr 2. W ciągu kolejnej godziny: ekipa z medykiem doszła nieopodal tego samego punktu zrzutu, jeden ze snajperów się od nas oddalił, odzyskaliśmy granatnik ponieważ inna grupa go zostawiła w pobliżu posterunku po zestrzeleniu pojazdu, przejęliśmy zrzut 2 którym były cukierki, ale od razu go straciliśmy, i finalnie wszyscy znaleźliśmy się na respie. Z respa wyszliśmy o godzinie 12:41 (w tym momencie 3 naszych ludzi opuściło już teren rozgrywki), ukradliśmy z posterunku Dokumentacje Dotycząca super tajnej, super niebezpiecznej, super ,,wszystko" broni biologicznej o sygnaturze: PZZ-HWJSK o godzinie 13:02 i ponownie się rozdzieliliśmy, tym razem z braku czasu. Dwóch szykowało zasadzkę na patrol, który jak się okazało już nie jeździł, kolejna zadysponowana dwójka poszła odnaleźć Kryjówkę nr 1, udało im się to o 13:22 a jej współrzędne to 33UXT India Zulu Echo Delta Zulu India Alfa Alfa Zulu Echo, a cała reszta do stref skażenia w kolejności:
5 pomiar pomiar zmierzony o godz. 13:32, wynik pomiaru 1,6.
4 pomiar pomiar zmierzony o godz. 13:38, wynik pomiaru 1,6.
6 pomiar pomiar zmierzony o godz. 13:42, wynik pomiaru 1,3.
Przy strefie piątej doszło do małej potyczki, w której zginął jeden nasz żołnierz. Chwilę później dołączyła do nas dwójka poszukująca kryjówki separatystów. W tym samym czasie żołnierze szykujący zasadzkę na patrol zostali rozgromieni przez oponentów. Po sprawdzeniu stref 4 i 6 udało nam się odnaleźć centrum promieniowania, jednak próbek zabrakło, nie mieliśmy czego pobrać 13:45. Swoje działania na tym poprzestaliśmy.
MISJE BONUSOWE PO ZAKOŃCZENIU ROZGRYWKI
- powrót na pole i sprzątnięcie respawnu
- zostawienie organizatorom koło samochodu skrzynki, która im spadła z dachu w czasie jazdy
- odnalezienie zgubionego przez dowódcę portfela
- doprowadzenie wozu pancernego, jakim jest Seat Leon mk1 rocznik 2000 1.9 TDI, do stanu zdatnego do jazdy po oberwaniu dolnej pokrywy silnika
STRATY:
- jeden zniszczony telefon przez względy atmosferyczne oraz przyjęcie postrzału
- zgubione łożysko lufy 1911 KJW
PODSUMOWANIE HUMORÓW ODDZIAŁU PO OPERACJI
Ogólnie ryje się cieszą, jako duży plus uznaliśmy fakt, iż nie ma oddziałów jednej strony i drugiej tylko każdy na każdego.