19/03/2025
Dnia 16 marca 2025 r., odbył się X Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Gminy Poświętne 2025, którego współorganizatorem był Powiat Wołomiński - Ziemia Norwida i "Cudu nad Wisłą"Powiat Wołomiński. Turniej otworzył gospodarz obiektu, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowych Ręczajach, Pan Bartłomiej Polkowski-Tomczyk wraz z Prezesem GKS KARAŚ Poświętne, Panem Marcinem Skoniecznym oraz Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Poświętne, Panem Zbigniewem Żołkiem – organizatorzy turnieju.
Pan Marcin Skonieczny oraz Pan Zbigniew Żołek reprezentowali jednocześnie komitet organizacyjny, który od ponad 10 lat organizował Turnieje Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych na terenie Gminy Poświętne.
Zgodnie z regulaminem do Turnieju zgłosiło się 6 drużyn z Gminy Poświętne z Powiatu Wołomińskiego: Zielony Zabraniec z Kapitanem Panem Bartłomiejem Kielczykiem, OSP Poświętne z Kapitanem Panem Mateuszem Wróblem, GKS KARAŚ Poświętne z Kapitanem Panem Michałem Dąbrowskim, LIBERO Międzyleś z Kapitanem Panem Jerzym Sasinem, WKS CYGÓW I PRZYJACIELE z Kapitanem Panem Zbigniewem Żołkiem, VB Poświętne z Kapitanem Bernardem Wilczakiem.
Po zaciętej rywalizacji Turniej wyłonił drużyny zwycięskie:
I miejsce OSP POŚWIĘTNE
II miejsce ZIELONY ZABRANIEC
III miejsce LIBERO MIĘDZYLEŚ
Ww. drużyny otrzymały pamiątkową statuetkę dla drużyny, medale oraz dyplomy, sfinansowane ze środków Powiatu Wołomińskiego. W Turnieju zaangażowanych było ok 20 wolontariuszy. Środowisko szkolne (rodzice i obsługa szkoły) przygotowało zaplecze gastronomiczne dla zaproszonych gości, zawodników oraz kibiców.
Turniej uważamy za udany. Widać, że jest duże zainteresowanie i chęć udziału w tego typu imprezie sportowej. Do zobaczenia z rok.