27/04/2026
Április 25-én Egerben háromcsapatos tornán vett részt csapatunk, amely egyben a Heves megyei bajnokság döntő állomása is volt, ellenfeleink a már korábbról ismert Egri KOK és a Hatvani KK együttesei voltak.
Az első összecsapáson két kihívónk mérte össze erejét. Az már a múlt heti, szécsényi bajnokinkon is látszott, hogy a hatvaniak a bajnokság végére mind létszámban, mind lendületben elfogytak kissé. Ez ezen a hétvégén is látszott, az egriek után mi sem ütköztünk komolyabb ellenállásba, így a bajnoki címről döntő mérkőzésre mindkét csapat egy könnyebb győzelemmel hangolt.
A vendéglátóink elleni derbi már sokkal nehezebb meccsnek ígérkezett, legutóbb, hazai pályán nem sikerült felülemelkedni rutinos ellenfelünkön, így nem sok hiba fért bele a komoly küzdelmet hozó találkozón. Az első félidőben látszott, hogy az egriek nagyon régóta együtt dolgoznak, gyakorlatilag olvassák egymás gondolatait, és szépen kijátszott támadásokkal irányították a találkozót. Nálunk többnyire a fiatalok kaptak lehetőséget, és elsősorban egyéni megoldásainkkal tudtuk megbontani időnként az ellenfél védelmét. A távoli dobásainkkal ugyanakkor ezúttal hadilábon álltunk, a belül jól záró kékek pedig jobban alkalmazkodtak a keményebb játékot is elnéző játékvezetéshez, így félidőben 6 pontos deficittel készülődtünk a térfélcseréhez.
Fordulás után csapatunk játékos-edzője, Soós Gábor is játékra jelentkezett, vele pedig azt a tömeget és rutint kapta meg a palánk alatt a csapat, ami eddig hiányzott, így próbáltuk ellensúlyozni az egriek kemény játékát. A harmadik negyed első felében továbbra is tartotta a hazai csapat a vezetését, ekkor letámadással próbálkoztunk. Pár bíztató kísérlet után ellenfelünk alkalmazkodott a stratégiához, és papíron, számszerűen úgy tűnt, nem hozott eredményt a váltás. Ugyanakkor sikerült kizökkenteni a kékeket addigi ritmusukból, és szépen lassan elkezdtek fáradni, míg nálunk a védekezés szépen összeállt, így az utolsó játékrészre a korábban 9 pontos hátrányunk egyetlen egységre olvadt.
A végső felvonás előtt így nálunk volt a lélektani előny, feltettük a kérdéseinket, amire az egri csapat kereshette a válaszokat. Az idő ugyanakkor egyre inkább nekünk dolgozott, csapatunk fiatal magja, kiegészítve a megfelelő rutinnal, elkezdte felőrölni a hazaiak erejét, akik centerük kipontozódása után már nem tudtak visszakapaszkodni a mérkőzésbe, így nagy csata árán, de végül megnyertük a meccset. Kijelenthetjük tehát, hogy a 2026-os Heves vármegyei bajnoki küzdelmek nyertese a BDSE Raptors együttese lett! A bajnokság legponterősebb játékosa csapatunk színeiben Reichardt Zalán lett!
Külön öröm, hogy a döntőben minden bevethető játékosunk kivette a részét a győzelmekből, a fiatalok vitték a prímet, de a régebb óta fiatalok rutinja és tehermentesítése is elengedhetetlen volt a győzelemhez!
Bízunk benne, hogy ez, az alakulásunk évében elért siker csak a kezdet, amit a továbbiakban még nagyon sok fog követni! Köszönjük a lehetőséget a bajnokság küzdelmeiben való részvételhez, és gratulálunk ellenfeleinknek is, akik méltó kihívóknak bizonyultak a szezon során. Nektek, szurkolóknak pedig a sok-sok biztatást köszönjük, amit az év során kaptunk!
Erre a szezonra tervben van még egy meghívásos torna hazai pályán, amint ennek részletei letisztázódnak, jelentkezünk!
Eredmények:
Egri KOK - Hatvan KK 81 - 43
Hatvan KK - BDSE Raptors 44 - 88
BDSE Raptors - Egri KOK 92 - 80