BDSE Raptors

BDSE Raptors A BDSE Raptors felnőtt férfi kosárlabdacsapatának hivatalos FB oldala.

Április 25-én Egerben háromcsapatos tornán vett részt csapatunk, amely egyben a Heves megyei bajnokság döntő állomása is...
27/04/2026

Április 25-én Egerben háromcsapatos tornán vett részt csapatunk, amely egyben a Heves megyei bajnokság döntő állomása is volt, ellenfeleink a már korábbról ismert Egri KOK és a Hatvani KK együttesei voltak.

Az első összecsapáson két kihívónk mérte össze erejét. Az már a múlt heti, szécsényi bajnokinkon is látszott, hogy a hatvaniak a bajnokság végére mind létszámban, mind lendületben elfogytak kissé. Ez ezen a hétvégén is látszott, az egriek után mi sem ütköztünk komolyabb ellenállásba, így a bajnoki címről döntő mérkőzésre mindkét csapat egy könnyebb győzelemmel hangolt.

A vendéglátóink elleni derbi már sokkal nehezebb meccsnek ígérkezett, legutóbb, hazai pályán nem sikerült felülemelkedni rutinos ellenfelünkön, így nem sok hiba fért bele a komoly küzdelmet hozó találkozón. Az első félidőben látszott, hogy az egriek nagyon régóta együtt dolgoznak, gyakorlatilag olvassák egymás gondolatait, és szépen kijátszott támadásokkal irányították a találkozót. Nálunk többnyire a fiatalok kaptak lehetőséget, és elsősorban egyéni megoldásainkkal tudtuk megbontani időnként az ellenfél védelmét. A távoli dobásainkkal ugyanakkor ezúttal hadilábon álltunk, a belül jól záró kékek pedig jobban alkalmazkodtak a keményebb játékot is elnéző játékvezetéshez, így félidőben 6 pontos deficittel készülődtünk a térfélcseréhez.

Fordulás után csapatunk játékos-edzője, Soós Gábor is játékra jelentkezett, vele pedig azt a tömeget és rutint kapta meg a palánk alatt a csapat, ami eddig hiányzott, így próbáltuk ellensúlyozni az egriek kemény játékát. A harmadik negyed első felében továbbra is tartotta a hazai csapat a vezetését, ekkor letámadással próbálkoztunk. Pár bíztató kísérlet után ellenfelünk alkalmazkodott a stratégiához, és papíron, számszerűen úgy tűnt, nem hozott eredményt a váltás. Ugyanakkor sikerült kizökkenteni a kékeket addigi ritmusukból, és szépen lassan elkezdtek fáradni, míg nálunk a védekezés szépen összeállt, így az utolsó játékrészre a korábban 9 pontos hátrányunk egyetlen egységre olvadt.

A végső felvonás előtt így nálunk volt a lélektani előny, feltettük a kérdéseinket, amire az egri csapat kereshette a válaszokat. Az idő ugyanakkor egyre inkább nekünk dolgozott, csapatunk fiatal magja, kiegészítve a megfelelő rutinnal, elkezdte felőrölni a hazaiak erejét, akik centerük kipontozódása után már nem tudtak visszakapaszkodni a mérkőzésbe, így nagy csata árán, de végül megnyertük a meccset. Kijelenthetjük tehát, hogy a 2026-os Heves vármegyei bajnoki küzdelmek nyertese a BDSE Raptors együttese lett! A bajnokság legponterősebb játékosa csapatunk színeiben Reichardt Zalán lett!

Külön öröm, hogy a döntőben minden bevethető játékosunk kivette a részét a győzelmekből, a fiatalok vitték a prímet, de a régebb óta fiatalok rutinja és tehermentesítése is elengedhetetlen volt a győzelemhez!

Bízunk benne, hogy ez, az alakulásunk évében elért siker csak a kezdet, amit a továbbiakban még nagyon sok fog követni! Köszönjük a lehetőséget a bajnokság küzdelmeiben való részvételhez, és gratulálunk ellenfeleinknek is, akik méltó kihívóknak bizonyultak a szezon során. Nektek, szurkolóknak pedig a sok-sok biztatást köszönjük, amit az év során kaptunk!

Erre a szezonra tervben van még egy meghívásos torna hazai pályán, amint ennek részletei letisztázódnak, jelentkezünk!

Eredmények:
Egri KOK - Hatvan KK 81 - 43
Hatvan KK - BDSE Raptors 44 - 88
BDSE Raptors - Egri KOK 92 - 80

Vasárnap ismét hazai pályán, a Hatvan KK csapata ellen lépünk pályára! 🦖Szükségünk van rátok a sikerhez, reméljük minél ...
16/04/2026

Vasárnap ismét hazai pályán, a Hatvan KK csapata ellen lépünk pályára! 🦖

Szükségünk van rátok a sikerhez, reméljük minél többen el tudtok jönni szorítani nekünk! ☺️🏀

Folytatódtak a Heves megyei bajnokság összecsapásai! 🏀A mai napon az Oroszlánokat fogadták a Raptorok, szép számú közöns...
22/03/2026

Folytatódtak a Heves megyei bajnokság összecsapásai! 🏀

A mai napon az Oroszlánokat fogadták a Raptorok, szép számú közönség előtt a Szécsényi Csarnokban! 🦁🆚🦖

A végletekig kiélezett, nagy iramú mérkőzés során a végjátékot ezúttal, a palánk alatti erősítését kihasználva, az Eger KOK nyerte, visszavágva a februári vereségükért, beállítva a 80:84 végeredményt. 🏀

Innen is gratulálunk nekik!

Köszönjük a kilátogató szurkolóknak a biztatást! 👏👏

Következő hazai meccsünk április 19-én lesz, a Hatvan KK ellen! 🔜🔜✔️

Hajrá BDSE RAPTORS!

Nagy szeretettel várunk mindenkit vasárnapi bajnoki mérkőzésünkön! 🦖Szombaton 09:30-tól és 12:30-tól pedig U12-es fiatal...
18/03/2026

Nagy szeretettel várunk mindenkit vasárnapi bajnoki mérkőzésünkön! 🦖

Szombaton 09:30-tól és 12:30-tól pedig U12-es fiataljainkat lehet buzdítani, szintén a gimnáziumban! 🏀👏 ☺️

A mai nap kezdetét vette a Heves-megyei Férfi Kosárlabda Bajnokság 📣📣Az első mérkőzést a BDSE RAPTORS játszotta a Hatvan...
15/02/2026

A mai nap kezdetét vette a Heves-megyei Férfi Kosárlabda Bajnokság 📣📣

Az első mérkőzést a BDSE RAPTORS játszotta a Hatvan KK ellen.

Győztesen hagytuk el pályát! ‼️✌️

24/12/2025
December 14-én széles mosollyal ébredt városunk kosárlabdáért rajongó közössége, hiszen az I. Szarvas József emléktorna ...
19/12/2025

December 14-én széles mosollyal ébredt városunk kosárlabdáért rajongó közössége, hiszen az I. Szarvas József emléktorna keretein belül bemutatkozott a BDSE Raptors férfi felnőtt csapata.
A háromszereplős, felkészülési jellegű megmérettetés első mérkőzésén vendéglátóként a Pásztói SZSE Green Devils együttesét fogadtuk, akikkel a múltban számos parázs összecsapást vívtunk meg a Magyar úti iskola kistermében, a „Zöldek” pedig örömmel fogadták a felkérést.
Az összecsapáson Kazinczy Levente lépett elő „falkavezérré”, a Raptorok pedig nem bizonyultak túlzottan kíméletes házigazdának: hatékony csapatmunkával sikerült „levadászni a prédát”, a végére háromszámjegyű pontot produkálva a becsületesen helytálló vendégekkel szemben.

BDSE Raptors – Pásztói SZSE Green Devils 102–47 (24–9, 29–14, 28–14, 21–10)

BDSE: Kazinczy 23/6, Kelemen 4, Holló L. 4, Takács M. 9, Czibulya 8. Csere: Olasz 2, Reichardt J. 2, Kelecsényi 15, Holló Á. 15/3, Skrabák 5, Kaszás 6, Lengyel 9/9. Edző: Soós Gábor. PSZSE: Brunda 15/6, Kiss Bence 9, Verebélyi 9/6, Gál 1, Szőllősi 8. Csere: Árminiczki 3, Kiss Boldizsár, Endrész 2. Játékos-edző: Szőllősi Szabolcs.



A mérkőzés utáni hivatalos megnyitó keretein belül a Bárkányi DSE vezetője, Pesák Tamás, valamint özvegy Szarvas Józsefné köszöntötte a csapatokat és a szép számmal megjelent közönséget. Zsuzsa néni megható szavakkal emlékezett meg néhai férjéről, akinek személye, és a megyei kosárlabdázásban való több évtizedes építő munkája előtt rótták le tiszteletüket ezen a vasárnapon a jelenlévők.
A megnyitó után a Pásztói SZSE Green Devils az Egri KOK csapatát fogadta. A hevesi alakulat először azzal fokozta az izgalmakat, hogy a reggeli órákban még erősen kérdéses volt részvételük a tornán, végül azonban csak sikerült vállalniuk a szereplést. Az első negyed a mérkőzésen még szorosan alakult, a másodikra azonban bemelegedtek a rutinos „kékek”, és szépen lassan elkezdtek ellépni a fáradó ellenfelüktől. A pásztóiak a második félidőben már nem találták meg a fordításhoz szükséges energiákat, az olló tovább nyíl, így a Márton Erik vezette KOK végül könnyed győzelemmel hangolt a mieink elleni mérkőzésre.
Van az úgy, hogy még egy Raptorral is megéri diplomáciai úton próbálkozni, bár a kortárs őshüllőknek erről bizonyára más a véleményük... A harmadik, egyben döntő mérkőzés kuriózumát ugyanis az (is) szolgáltatta, hogy a tornán meglehetősen foghíjasan megjelenő egriek remek tárgyalási képességeiknek köszönhetően „meggyőzték” csapatunkat, hogy osszuk meg erőinket, és adjuk kölcsön szép számú keretünk néhány játékosát. Ez számunkra is egy remek alkalom volt a lehető legtöbb játéklehetőséget biztosítani az egyesület minden tagjának, így a parkettán jónéhány ismerős arc kacsintott vissza sötét mezben.
Az első félidőben a Soós Gábor játékos-edző által megálmodott elképzelések egyértelműen hatékonyabbnak bizonyultak az Egri Raptor hibridnél, és a térfélcserére közel 30 pontos előnybe került a BDSE. Talán egy kicsit túl nagynak is bizonyult ez a különbség, „idegenlégiósaink” a Monye testvérek vezetésével igencsak rákapcsoltak a fordulás után, és a harmadik negyed végére a korábban fényéveknek tűnő távolság egyenes arányban olvadt le a korábban határtalan magabiztosságot tükröző hazai mosolyokkal. Az utolsó negyed közepén már mindössze 5 egységre olvadt a kemény védekezéssel láthatóan megküzdő Raptorok előnye, az utolsó percekre azonban sikerült megtalálni ismét a helyes utat. A végső, 93-79-es eredmény önmagában nem adja vissza a teljes történetet. Ez egy rendkívül fordulatos mérkőzés volt, ahol kölcsönjátékosaink ugyanazzal az elánnal vetették bele magukat az események forgatagába, mintha saját mezükben játszanának, ez a versenyszellem pedig nagyszerű dolgokat vetít előre a jövővel kapcsolatban. A sportban sokszor halljuk azt a kifejezést, hogy egy csapat önmagát verte meg, hát ezt most majdnem sikerült szó szerint értelmeznünk, de összességében azért a „jó” név mellé került a győzelem.

Egri KOK – BDSE Raptors 79–93 (12–29, 17–25, 30–14, 20–25)

Eger: Kormos 6, Sárkány, Nádasi, Vágner 8, Márton 19/3. Csere: Monye M. 18/3, Monye J. 20, Skrabák, Lengyel, Olasz 2, Holló Á. 6, Kelecsényi. Játékos-edző: Márton Erik. BDSE: Kazinczy 12/3, Reichardt Z. 20/6, Holló L. 23/12, Bocsó 9, Czibulya 4. Csere: Takács M. 16, Kaszás, Soós 5, Kelemen 2, Reichardt J. 2. Játékos-edző: Soós Gábor.



A tornán két egyéni elismerés került kiosztásra, a legponterősebb játékos a BDSE Raptors színeiben Kazinczy Levente lett, míg a legértékesebb játékos díját az Egri KOK színeiben brillírozó Márton Erik kapta.
A hangolódás az előttünk álló szezon küzdelmeire tehát jól sikerült, reméljük a 2026-os évben nagyon sok siker vár ránk, és köszönjük a hétvégén megjelenteknek a szurkolást és a belénk vetett bizalmat!
Hajrá BDSE!

Nagy-nagy szeretettel meghívunk mindenkit december 14-én vasárnap, a Páter Bárkányi János Gimnázium tornatermébe, ahol a...
08/12/2025

Nagy-nagy szeretettel meghívunk mindenkit december 14-én vasárnap, a Páter Bárkányi János Gimnázium tornatermébe, ahol az I. Szarvas József Emléktorna keretein belül bemutatkozik a szécsényi BDSE Raptors férfi kosárlabda csapata! 🏀

Majdnem két évtizeddel azután, hogy az akkor még SZTK néven futó felnőtt gárda hazai bajnokiján utoljára feldobták a labdát, most ismét megrezgetik a hálót a csapat játékosai. A keretben egyaránt találni minden trükköt a kisujjukból kirázó veteránokat, és feltörekvő fiatalokat is, akiket még az árnyékuk sem ér utol, a megye több településéről egyesítettük erőinket! 💪 A felkészülési tornán a Raptorok a Pásztói PSZSE Green Devils, és az Eger KOK csapatával mérkőznek meg, a nap programja a következő:

10.00 BDSE Raptors - PSZSE Green Devils
12.00 PSZSE Green Devils - Eger KOK
14.00 Eger KOK - BDSE Raptors
16.00 Eredményhirdetés 🏆

Várunk mindenkit örömmel, aki szereti a kosárlabdát, aki pedig még nem, az azért jöjjön el, hogy vasárnap megszeresse! 😉

A megosztásokat köszönjük!

Cím

Magyar Utca 15
Szécsény
3170

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni BDSE Raptors új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória