05/01/2026
Újévi köszöntő
Tisztelt Agár Klub tagság, Kedves barátaim!
A 2025-ös év számomra a tanulás, fejlődés, beilleszkedés éve volt, mindenkinek köszönöm aki segített és segít ezen az úton, hogy 2026-ban még több lehetőséget megragadva és tudást felhalmozva ismét egy eredményes évet zárhassunk majd
Továbbra is nagy örömmel fogadom a pozitív kritikát ahogyan ezt 2025-ben is tettem, és ezekből tanulva építhetjük a klub életét és vihetjük egy még sikeresebb úton a jövő céljainak elérése felé
Gazdaságilag igen sikeres évet zártunk (a végleges elszámolás a tavaszi közgyűlés után lesz elérhető) az egyesület számláját körülbelül másfél millió forinttal növeltük úgy, hogy közben kifizettük az előleget a Trofea Grill felé a 2026-os klubvacsorára (500 ezer Ft) Célunk nem vagyon felhalmozása, a bevételekből szeretnénk jövőre is a tagságot támogatni
Törekszünk egy jó hangulatú családias csapat felállítására, nem feltétlenül célunk minden tag megtartása amennyiben az adott tag nem tud azonosulni a klub céljaival, moráljával nem ragaszkodunk feltétlenül a tagsági viszony folytatásához
A feladatok elosztása még közel sem sikerült, várjuk szeretettel a tenni vágyó tagjainkat, hiszen az egyesületi munka oroszlán részét egy kis maroknyi csapat végzi, szabadidőt, munkát, családot nem kímélve azért hogy a klub a lehető legjobban működhessen
Kapcsolatunk MEOESZ -szel igazán jónak mondható, sok támogatást kapunk anyagilag (pályázati pénz), erkölcsileg és szakmailag egyaránt. Ingyen rendelkezésünkre bocsátották a nagy tárgyalótermet a közgyűlésre, hogy csak egy példát említsek
A fajtagondozást beadtam azokra az agárfajtákra és rokonaikra, amelyeknél az agár klub még nem volt fajtagondozó. A magyar agár tulajdonosokat továbbra is nagy szeretettel várjuk mint klubunk rendes tagjai illetve természetesen minden rendezvényünkön a jövőben is.
A pályaversenyek előkészítése, a bírók kikérése, a pálya kibérlése, a díjazás minden esetben rendben zajlott, itt is kiváló visszajelzéseket kapunk, de mindig van mit fejleszteni
Ahogy annak idején írtam a coursing továbbra is a legnagyobb feladat és kihívás a klub számára. Nagy köszönet a HUCE tagjainak és vezetésének a sok segítségért a 2025. évben. Remélhetően a 2026 ban már saját csapattal tudjuk a rendezvényeinket lebonyolítani.
Minden nagyobb kiadást megbeszélünk a vezetőséggel és tájékoztatjuk a tagságot is. Így a klub vezetése az anyagi kiadások tekintetében teljes mértékben átláthatóvá lett téve
A klubokkal való együttműködés tekintetében nagy eredményeket értünk el a már említett HUCE vezetéssel és az ASB vel is. Köszönet Gyollai Emesének, Emre Kanburoglunak, Csillik Csabának a szakmai tanácsokért és a segítségért, Molnár Ágnesnek a sok hasznos ötletért, javaslatért és a bírói közreműködésért.
A külföldi klubokkal történő együttműködés terén is történt sok előrelépés, ami látható volt a fertődi kiállításon, és nemzetközi versenyeinken, de ezen a területen még rengeteg a tennivaló
Mindezek mellett úgy gondolom hogy Egyesületünk egy nagyon sikeres évet zárt ezzel előkészítve egy még sikeresebb új évet, mindenkinek gratulálok aki a 2025 évben bármilyen eredményt ért el, akit tudtunk megünnepeltük, fantasztikus eredmények és sikerek születtek az elmúlt évben, nagyon büszkék vagyunk tagjainkra, külön köszönet jár mindenkinek aki az egyesület életében aktívan részt vett, bármiben segített, köszönjük a rengeteg felajánlást és a fáradhatatlan munkát azoknak akik egész évben számíthattunk
A teljesség igénye nélkül köszönet az egész éves munkáért
Benczur Andreának aki mindig inspirál és új ötleteivel számos jó dolog létrehozásában segített. Nélküle nem lenne agár klub vagy nem lenne ilyen eredményes
Jankó Melindának és Lell Zolinak az egész éves támogatásért és munkáért amit a klubért tettek
Nemes Tibornak, Fung Róbertnak, és mindenkinek aki a pályán dolgozott és bírált, azért hogy a pályaversenyeink kiválóan zajlottak
Pápai Gergőnek és Enikőnek a kiállítással kapcsolatos előkészítő munkában és a kiállítások alatt mutatott kiváló hozzáállásban, nélkülük ez nem sikerült volna ilyen fantasztikusan. Köszönjük az IT háttér megszervezését is Emanuel Popnak és mindenkinek a rengeteg felajánlást, segítséget és a rendkívüli nevezési számot a résztvevőknek
Majer Miklósnak és csapatának a couringek megszervezését és lebonyolítását, van még sok tennivaló de egyértelműen jó úton haladunk és jó irányban fejlődünk ezen a területen is
Balkányi Ágnesnek azért hogy több étteremmel tárgyalt a díjkiosztó vacsora miatt
Köszönet a bíróinknak a versenyek és kiállítások, tenyészszemlék lebonyolításában. Szanka Judit, Miklós Levente, Bali Orsolya, Novák Dániel, Benczur Gergely és még sorolhatnám.
Mindenkinek, aki a rendezvényeken és a közgyűlésen ötletekkel, javaslatokkal segítette munkánkat
Nem tudok mindenkit név szerint itt felsorolni, de számos támogatást és segítséget kaptunk ezért hatalmas köszönettel tartozunk
Továbbá még egyszer köszönet a teljes tagságnak a részvételért a rendezvényeinken, a pozitív gondolatokért az építő kritikáért minden támogatásért segítségért jó szóért és segítségért amit 2025ben kaptunk.
Új célokkal, megfelelő attitűddel és lojalitással a klub és tagsága iránt - folytatjuk munkákat , várjuk szeretettel az ötleteket, javaslatokat és a klub előrehaladásáért tenni akaró segítő kezeket, találkozunk a klubvacsorán, a közgyűlésen és rendezvényeinken 2026-ban
EREDMÉNYEKBEN GAZDAG SIKERES ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁN AZ
Agár Klub Egyesület Vezetősége nevében
Lupkovics Gellért
Elnök