23/09/2025
⛵️🔥 J/24 Országos Bajnokság belülről!
Varjas Sándor „Szuszu” számol be a bajnokság izgalmairól, fordulatairól. 🎙️📖
Idén sem lett címvédés a J24-es OB-n
Révfülöpön került idén megrendezésre a J24-es osztály Magyar Bajnoksága karöltve a J70-esekkel. Bár nem jött össze a hőn áhított 20-as álomhatár a nevezések terén, a mezőny így is nagyon erős volt. A címvédő J Spot kormányosa, Scholz Imi már több Bajnokságot nyert idén, az iJroncat kormányosa, Sallai Gabó Kalóz EB 5. és OB 1. helyekkel hangolt, a DJANGO csapata konzisztens jó One Design versenyeredményekkel érkezett az év egyik legfontosabb megmérettetésére. Az ő kihívóik voltak idén is Litkey Farkas és csapata, Bakóczy Robi és legénysége a J Bond-dal, akik tavaly sem maradtak le sokkal a dobogó tetejéről.
Az időjárás-előrejelzés meleg, napos, gyengeszeles versenyt jósolt, ami lényegében be is jött, bár nem úgy, ahogy azt a meteo appok írták.
Az első napon a megnyitót követően délies, 5–8 csomós szélben sikerült a mezőnynek 2 futamot teljesítenie, ami nagyjából meg is mutatta az aktuális erőviszonyokat. Az első hat helyezett között 5 pont volt a távolság. Bár az első futamot az iJroncat csapata nyerte, míg a másodikat a J Bond, Hercsel Erik és csapata az egyenletes, elöl vitorlázásnak köszönhetően élen zárta a napot.
A második napra már nem igazán vártak szelet a melegedő időben, ennek ellenére a Bajnokság legszebb napját tudhatta maga mögött a teljes mezőny. Napsütésben, 8–12 csomós D–DNy-i szélben 3 változatos futamot tudott megrendezni a Szemes Bence vezette csapat. A háromból két futamban is a J Bond csapata szelte át a nem létező célszalagot, a napot azonban újra a DJANGO nyerte! Ezzel két nap után is az élen álltak, igaz csökkenő előnnyel, a kiejthető futam miatt. Több jó teljesítményt láthattunk a vízen és később parton is, köszönhetően annak, hogy Molnár György, a Molnár Beton tulajdonosa egy hamburgerpartival kedveskedve készítette elő az este további részét.
A harmadik napon nem adódott lehetőség korrekt futamok levitorlázására, még ha néha a partról úgy is nézett ki, hogy menni kéne. A rendezőség folyamatosan kontrollálva a helyzetet végül más napra halasztott. Ez a nap a büfé forgalmát és a két hajóosztály csapatainak összeszokását volt hivatott elősegíteni, amit az esti „kiöltözős” vacsora – amit a házigazda klub adott a versenyzőknek – majd az azt követő buli tett felejthetetlenné azok számára, akik meg tudták állni azt a bizonyos határt...
A negyedik, utolsó napra sem kecsegtetett a meteorológia sok jóval. Végül gyengülő, keleti szélben egy pályakurtítással járó futamot sikerült levitorlázni, ahol a befutó hátszélben többször is változott (az akkor még nem ismert) befutó sorrendje, és ezzel a végeredmény is! A szerencse ezúttal a J Bond csapata mellé állt (nem érdemtelenül, hiszen a legtöbb futamot ők nyerték), és végül a végig egyenletesen vitorlázó DJANGO csapatával pontazonossággal, a több futamgyőzelmüknek köszönhetően emelhették magasba a Magyar Bajnoki címért járó vándordíjat! A harmadik helyen a J Spot végzett, egy ponttal lemaradva.
Révfülöp és a J24-es osztály kitett magáért!
Több díjat lehetett volna osztani a „parti teljesítmények” után... Ha így nézzük, akkor összetettben is a J Bond csapata végzett az élen!
Nem kérdés, miért ez az egyik legnépesebb One Design osztály, és miért szeretnének olyan sokan ehhez a társasághoz tartozni!
Jövőre folytatjuk! J24 forever!
Eredmények:
https://www.sailwave.com/results/hunresults/J7024OB2025.htm?fbclid=IwY2xjawM-jLtleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFaZzZwY2FlRUsxeEhoSHlFAR73c6jsnIMNIZVzw1IN4WMgWkqhk_iqnlILnkedvOeqZHqwIv7f9kres4YJRQ_aem_bq72gcHkXzAat7Jgh8dO6w