19/10/2019
Dlaczego mój związek tak wygląda?
Dlaczego mój partner jest taki?
Dlaczego chce z nim, z nią być?
Na wszystkie te pytania jest jedna prosta odpowiedź: bo tak wybieram!
On daje mi to czego potrzebuje, a ja jemu daje to czego on potrzebuje.
Tak właśnie! Potrzebujemy ich. Jacy by nie byli.
W 100%! Jak nie w 200%! Albo i 300%! Kompletnie!
Bez nich nie bylibyśmy w stanie zajść dalej.
Czasami w naszym życiu przydarzają się bardzo śmieszne konstelacje, kontrowersyjne relacje, w których zastanawiamy się: właściwie, po co ja sobie to robię…? Dlaczego zgadzam się na takie rzeczy? Dotyczy to oczywiście także stosunków pracowniczych czy biznesowych. Odpowiedź jest znowu prosta: ponieważ tego człowieka do swojego życia przyciągam.
Ten człowiek jest tą częścią Ciebie, którą chcesz wyleczyć.
To jest taki okrzyk Twojego wewnętrznego ja o tym co jest w Tobie nieuleczone, a co chcesz uleczyć, zmienić, co sprawi że będziesz lepszym człowiekiem.
Czasem np. jedna osoba jest alkoholikiem lub prowokatorem, agresorem, a może nie sprząta, a może nie ma cierpliwości... Czasem wydaje się ludziom z zewnątrz lub nawet nam samym, że to przecież nie ma prawa funkcjonować. Ale mimo wszystko funkcjonuje. Jest tak dlatego, że ta część nas, która odbija się w tym człowieku daje nam tolerancje na to, co w nas samych jest jeszcze niekompletnego, dziurawego. Chcemy to oczywiście załatać i to jest zadanie tej relacji. Efektem jest to, że niezależnie jak różni jesteśmy, co nas przyciągnęło ku sobie, pozwala nam to na rozumienie siebie nawzajem, a tym samym na rozumienie siebie.
Jest sens być w związku, w którym teraz jesteś!
Jest sens bycia w tej pozycji.
Jest sens bycia tym kim jesteś!
Tylko i wyłącznie przejście procesu, w którym jesteś, którym jest ta relacja - sprawia, że w przyszłości będziesz zupełnie innym człowiekiem.
Być może gdy uleczysz tę część w sobie, nie będziesz już w stanie się z tym człowiekiem dogadać. Nie będziesz już mieć tej tolerancji, którą teraz masz. Jednak każda następna relacja, którą zawiążesz będzie dokładnie o te lekcje bogatsza, a Ty będziesz o te lekcje mądrzejszy.
Jestem w tej relacji, ponieważ jest mi potrzebna.
Jestem w tym związku, ponieważ dokładnie takiego partnera potrzebuje.
Nawet jeżeli, jest to ‘najgorsza osoba na świecie’.
By zrozumieć głębie swojej potrzeby, niezałatane w sobie dziury, to dlaczego takiej osoby potrzebuje, polecam zajrzeć w głąb siebie, pozwolić przemówić swojemu ciału, pozwolić przemówić swojej intuicji czy świadomości.
Napisz do mnie jeżeli masz w swoim życiu problem z rodzaju tych, o których wspominam. Zobaczymy czy mogę coś dla Ciebie zrobić!