24/05/2026
Jarní kopečková 24.5.2026 - Havířov🙂
7 závod MSBP poháru a moje 6 účast na jarní kopečkové v řadě,stále mám všechny 😉
Počasíčko bylo dneska vymazlené na sluníčko okolo 30 stupňů 🌞
Na start 7 kopečků se dnes vydalo celkem 44 odvážlivců 😇
Zdálo by se vše připravené pro můj let dneska,ale jeden problém tady byl 😌
Od pátku už jsem se necítil moc dobře,sobotu po nákupu v Polsku se už odpoledne celé odleželo oslabený a vypadá to že je problém zase s kyčlí a že zdraví vydrželo 2 nebo 3 závody🤨
Ráno posouvám vstávání z lužka až na nejposlednější hodinu 8:15 tuším do čeho jdu a co mně čeká 🧐
I tak se těším na závod,plán se v hlavě celý musel překopat a strategie upravit,to jsem ještě nevěděl co se stane a všechen plán veme rychle za své 😞
Na startu sami dravci jako M.Buba,D.Flaša,V. a D. Šindelkovi nebo M.Škapa a M.kotala,mezi těma se rozehrála bitva o první místa v závodě 👍
Závod začal 1km 4:08 na čekané co to se mnou udělá ještě to jde ,chrti už poodbíhají,tam se to s nimi nedá tak si běžím svoje,než přijde první kopeček a tam poznám že to nepůjde 😒
Opět žádná síla ve stehnech jako před měsícem stejný problém a příčina jasná opět pravá kyčel mi neumožňuje běžet do kopce jak bych chtěl.,za mnou běží M.Mazáčová a s odstupem další,na které se udělalo náskok,to nebude mít dlouhého trvání 😟
Přichází seběh panelovka,pokouším se tam rysknout nahodit rychlost 3:12 a ještě zvrátit osud,jenže po chvíli mě v kyčli tak silně píchlo jak by mně někdo bodl nožem a následný druhý kopec na vůli bojuju se silnou bolestí kde napadám na pravou nohu a jen hlava drží ,to už vím že tohle je poslední kopec,který vyběhnu a dál to nepůjde 😢
Přichází seběh vidím před sebou S.Zálezského,ktery šel druhý kopec v závěru,pokouším se ho dohnat,nejde ani v seběhu běžím ho kolem 4:00-4:10 poznávám že tempa co měli být 3:45 v seběhu už mohu taky zapomenout,spojím se s M.Mazáčovou a chvilku běžíme spolu a za mnou už se blíží další soupeři 😕
Jdeme na třetí kopeček a ten běžím jen kousek,nohy nemají ani píď síly jdu do předklonu a delší krok,už pouštím Marťu ať běží a za mnou blízko R.Slowioczek a T.Wágner,ti jdou rychle předemně,musím celý kopec jít ☹️
Seběh je už taky poloviční,nepouští mně to a síla žádná,jak to bolí odejdou po půlce závodu všechny síly a pak je problém vůbec běžet i z kopce,co už musím se nějak dostat do cíle 🥸
Čtvrtý kopeček běžím ještě méně než ten třetí,mohu v předklonu jen rychlou chůzi,tam mně popraví na konci kopce V.Važík a to neběží nijak rychle 🥺
V seběhu ho ještě před občerstvovačkou doběhnu,ještě jednou se pokouším to rozběhnout,smažu 60m odstupu a dalších 50 získám,jenže vím že to na pátem kopci neudržím,sebe menší vlnka je problém abych jí nešel 🫣
Pátý kopeček běžím asi 20m a bez sil,opět přejdu do chůze nějak to celé zase vyjít a až v závěru kopce rozběhnout, blízko vidím už i R.Holuba jak se přibližuje,odrazím to seběhem,kde běžím 4:10 a s prudšího 3:55 v bolestech protahuju krok a sleduju jestli se někdo blíží nebo ne 😥
V malé vlnce znova chvilku musím jít už se to nedá ignorovat,pak je seběh před panelovkou tak se rozběhnu a ještě odrazím dva soupeře za sebou 👈
Šestý kopeček panelovka ani metr nevyběhnu musím to jít a dost se už bulám do leva,prava to jsem nejblíže kolabsu,vidím jak jsou za mnou už M.Kasina a P.Weiss a jdou do předu,oba mi utečou,P.Weisse vidím na 60m před sebou ještě 😳
V seběhu se snažím ještě dotáhnout P.Weisse stahnu to na 30m,nejde se rozběhnout ani v delším kopci,normálně bych to stáhnul okamžitě a letěl dále,tuhle popravu si musím vyžrat až do konce,800m před cílem mi definitivně dojdou síly a uteče mi i on 😭
Sedmý kopeček je nejkratší a cílová,ač nemohu vůbec tak ho na vůli vyběhnu,ať nejsem taková sr**ka co celý závod jen jde,bo není schopná nic vyběhnout🥺
Do cíle se dostanu v čase 1:05:48,2 až na 8 místě v kategorii,a totálně semletý,nejde ani chodit👎
Gratulace všem co zdárně a ve zdraví dokončili dnešní kopečkovou,srdcovku a skvělý závod 💪
Marttině Mazářové mocky Gratuluju za prvenstvé celkové i v kategorii 🍾
Po závodě následovalo hodně focení a žranice,parky s chlebem,hořčicí,kečupem,zákusek,pivko to já daroval a dal si svůj ionťák,a 2x zmrzlinu vanilkovou a jahodovou🍦
Dnes já si opět vyzkoušel,jaké je to bojovat s totální beznadějí a bolestí v kopcích,kde se tak jako tak musíš dostat do cíle a 3ři kopce vyběhnuté 4ři ne,počasí na tom nemělo žádný vliv,kyčel 100% a tak další můj program mimo MSBP je nejistý,držte palce se opět vrátit na ty výkony ne na tohle 👎
Děkuju Walowcům D.Sládkové a dalším za perfektní organizaci,občerstvení,jídlo i fotečky se závodu,i proto se tam vždy vracím v jakémkoliv stavu jdu na start a běžím 🍀