27/04/2026
По-малко от две денонощия след акцията по почистване на р. Въча, някой е разтоварил над 30 автомобилни гуми там, където започна самото почистване. Това по всяка вероятност е извършено от човек със сервиз на територията на община Стамболийски. Ние не мислим, че е от Йоаким Груево, това са само предположения, няма обвинения. Пуснахме пост за това в една от фейсбук групите на общината, но беше изтрит. Срамно е недостатъчно силен епитет, за да се опише това - там чистиха деца и доброволци само преди броени дни. Не подминавайте такива постъпки, с тях тези хора плюят на вас и вашите деца, на нормалното, на усилията на смислените хора, на това, което трябва да бъде. Ако зависи от тях, ще живеем заринати в отпадъци. Промяната не идва от рокади в парламента, а от нас самите.
Благодарим на кмета на Йоаким Груево за съдействието и поетия ангажимент - в следващите ден-два гумите ще бъдат премахнати.