02/11/2016
Kristo Kollo esimesed muljed ning kogemused Šveitsis mängimisest.
Kristo Kollo: „Šveitsi tulek oli minu jaoks esimene samm välismaal kõrgliigas mängida. Klubi on omalt poolt kõik teinud, et mängijad tunneksid ennast siin koduselt ja probleemideta - mängijatele on tagatud tervisekindlustus jms. Söök on hea, katus on pea kohal ja Zharko (Makedoonia koondise peatreener) trennid on pikad, konkreetsed, ning minu jaoks on treening saavutanud täiesti uue tähenduse nii vastupidavuse kui ka taktikalise poole pealt. Siiamaani olen enda mängupildiga üldiselt rahule jäänud. Ilmselt on kerge "uue liiga" ärevus veel sees, mis natukene enesekindlust mõjutab, aga muidu on kõik hästi. Rünnakuprotsent esimestes mängudes kui ka kontrollmängudes on hea olnud, klapp sidemängijatega hea, vastuvõtt okei, ainuke millega nuriseda võiks on servi stabiilsus. Aga eks see ilmselt ole ka palju peidetud enesekindluse taha, sest trennis tuleb serv väga hästi välja. Hetkel on mäng suuresti ülesehitatud rünnaku poole pealt minule ja hispaania koondise diagonaalründajale Daniel Rocamorale, kes on ka liiga suurim punktitooja. Liigas hoiame hetkel teist positsiooni, mis on positiivne, ent täna loovutasime (tõele au andes) ühe lihtsa punkti võistkonnale, keda oleks pidanud võitma 3-0, 3-1. Eks võistkond on uus ja toores - palju uusi mängijaid, uus treener ja omavaheline arusaamine nõuab natukene pikemat aega, aga üldkokkuvõttes enda ja ka võistkonna seisukohast olen väga rahul hetke olukorraga - nii enesearengut kui ka hetke tabeliseisu silmas pidades, sest eelmise nädalal suutsime võita võõrsil Lausanne 3-1, kes oli eelmise aasta teine.“
Viimases liigamängus panustas Kristo oma meeskonna 3-2 võitu Volley Top Luzern-i üle 21 punktiga (+11) ning oli oma meeskonna resultatiivseim. Märkimist väärib ka tema rünnakuprotsent, milleks kujunes 62.
Meie soovime Kristole jätkuvat edu ja jaksu!