27/07/2023
Să dispară URA!
De 10 ani nu mai mergem la niciun meci cu excepția celor ale naționalei, refuzând, practic, însăși rațiunea existenței unei brigăzi.
De 10 ani asistăm la ce se întâmplă și suferim.
De 10 ani ne doare să vedem orașul divizat, scandal, bătăi, intrigi și,
mai ales, URĂ. Multă ură. Ură între oameni care înainte împărtășeau aceeași pasiune, aceeași iubire, aceeași echipă.
Nici noi nu am fost străini de aceste intrigi. Şi între noi au apărut disensiuni. Au dispărut între timp.
Toţi ştiu cine este vinovat pentru toată această dezbinare. Acum, mai mult ca oricând, credem că ar fi oportun ca tot orașul, toată regiunea să se unească din nou, iar personajul acela - care devine tot mai mic, mititel, insignifiant - să dispară definitiv, cu toate scamatoriile lui ieftine.
Noul FC Booveni nu mai are absolut nimic în comun cu Știința noastră. Nu are nume, nu are stemă, nu are palmares și firesc ar fi să nu mai aibă nici suporteri.
Credem cu tărie și ne dorim să rămână o singură echipă în spatele căreia să stăm cu toții, ca altădată. Ar fi cazul ca, după toată această ură, să vină pacea. Probabil, am fi din nou cel mai cald și puternic public din țară.
O SINGURĂ REGIUNE, UN SINGUR ORAȘ, O SINGURĂ ECHIPĂ!
P.S. Ne delimităm clar de luările de poziţie ale unor foşti/actuali lideri ai suporterilor din PS ‘97.
ULTRAS CRAIOVA 2004